SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W pięciu miastach wkrótce zabrzmią nowe stacje radiowe. Na razie znamy zainteresowanych nadawaniem

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła listę nadawców radiowych zainteresowanych wolnymi częstotliwościami w Lęborku, Łowiczu, Redzie, Skierniewicach i Słupsku. W tym ostatnim mieście konkurencja jest największa.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W drugiej połowie września w Monitorze Polskim opublikowano aż pięć nowych ogłoszeń przewodniczącego KRRiT o możliwości uzyskania (bądź rozszerzenia) koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego. Dotyczą Słupska, Łowicza, Lęborka, Redy i Skierniewic. Zainteresowani nadawaniem mieli 45 dni na złożenie odpowiednich dokumentów. Teraz KRRiT opublikowała pełną listę podmiotów, które startują w tych konkursach.

W Słupsku bój toczy się o częstotliwość 87,6 MHz. KRRiT zaznaczyła w ogłoszeniu, że chodzi o udzielenie koncesji na program o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym. Zainteresowanych jest osiem podmiotów, w tym aż pięć z Warszawy. To spółka International Communication, która chce uruchomić radio SuperNova Słupsk, spółka Eska Rock, która chce otworzyć stację VOX FM Słupsk, spółka Radio Eska - Eska Słupsk, Grupa Radiowa Agory - Radio Złote Przeboje 87,6 FM. Poza tym zainteresowani nadawaniem w Słupsku są Leszek Kozioł z projektem Radio Bałtyk, spółka MWE Radio, która planuje uruchomić MIXRADIO.FM Słupsk oraz spółka Twoja Telewizja Muzyczna z radiem NORDA FM Słupsk.

W Lęborku również chodzi o udzielenie koncesji na program o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym. W tym pomorskim mieście jest trzech chętnych: spółka Radio Eska - Eska Lębork, spółka MWE Radio - MIXRADIO.FM Lębork oraz spółka Twoja Telewizja Muzyczna z radiem NORDA FM Lębork.

W Łowiczu konkurs został rozpisany na udzielenie bądź rozszerzenie programu o charakterze uniwersalnym lub wyspecjalizowanym. Zgłosiły się trzy podmioty, ale spółka Radio Eska aż trzykrotnie (dla stacji Radio Eska Łódź, Radio Eska Warszawa i Radio Eska Łowicz). Poza tym chętnymi do nadawania w Łowiczu są spółka Eurozet, która chce uruchomić sygnał Meloradia Warszawa, oraz Fundacja Kultury Wytwórnia, nadawca POPradia (stacja nadająca w Pruszkowie z siedzibą w Markach).

W Redzie o rozszerzenie koncesji walczą: spółka International Communication, która chce odpalić tam sygnał radia SuperNova Trójmiasto, oraz spółka Twoja Telewizja Muzyczna z radiem NORDA FM.

Za to w Skierniewicach o rozszerzenie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym walczą trzy podmioty: spółka Eurozet z projektem Meloradio Łódź, spółka Radio Parada - Radio Parada oraz Fundacja Kultury Wytwórnia, nadawca POPradia.

Nowy skład KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu rozpisała aż dziewięć konkursów radiowych. Poza Słupskiem, Lęborkiem, Redą, Skierniewicami i Łowiczem nadawcy mogli powalczyć o częstotliwości radiowe w Chojnicach, Goleniowie, Dębicy i Gródku. Zainteresowanych nadawaniem w tych miejscowościach ujawniliśmy dwa tygodnie temu.

Od półtora miesiąca KRRiT obraduje w nowym składzie. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 10 października, Maciej Świrski został wybrany na przewodniczącego, a Agnieszka Glapiak na wiceprzewodniczącą. Oboje zostali wybrani do KRRiT przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że w Radzie zasiadać będzie także była szefowa "Wiadomości" TVP1 Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp, medioznawca z toruńskiej uczelni związanej z Tadeuszem Rydzykiem. Opozycyjny Senat wybrał prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dołącz do dyskusji: W pięciu miastach wkrótce zabrzmią nowe stacje radiowe. Na razie znamy zainteresowanych nadawaniem

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qba
Marzy mi się w Trójmieście oraz Małym Trójmieście radio konkurencyjne do Radia Gdańsk, które traktowałoby o lokalnych sprawach, ale nie byłoby tak ograniczone muzycznie jak discopolo-dance Norda FM czy Radio Kaszebe gdzie też króluje discopolo.
Oba te radia mają niesamowity potencjał tylko ich kierownicy muzyczni są do zwolnienia.
odpowiedź
User
tomtom
Kibicuję Norda FM w Lęborku i Słupsku.
odpowiedź
User
zxc
W Redzie jesli już to Norda Fm
odpowiedź