SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Szewczyk odwołany, Arkadiusz Paluszkiewicz nowym prezesem Radia Łódź

Dotychczasowy prezes Radia Łódź Dariusz Szewczyk został odwołany decyzją Rady Mediów Narodowych podczas czwartkowego posiedzenia. Nowym szefem został Arkadiusz Paluszkiewicz, były dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi.

Siedziba Radia Łódź, fot. materiały prasowe Article

W głosowaniu, które odbyło się w czwartek około południa głosami osób związanych z PiS (Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk) odwołano prezesa Radia Łódź Dariusza Szewczyka. Wniosek w sprawie odwołania Szewczyka zgłosiła Joanna Lichocka.

Dariusz Szewczyk prezesem Radia Łódź został wiosną 2016 roku, powołał go ówczesny minister Skarbu Państwa na podstawie tzw. małej nowelizacji ustawy o mediach publicznych, obowiązującej w pierwszej połowie 2016 roku przed utworzeniem Rady Mediów Narodowych.

Kandydat Joanny Lichockiej nowym prezesem Radia Łódź

Jak wynika z naszych informacji, również Joanna Lichocka zgłosiła kandydaturę Arkadiusza Paluszkiewicza na nowego prezesa Radia Łódź.

Pozostali członkowie dostali 20 minut na zapoznanie się z jego CV. Po przerwie Paluszkiewicz został wybrany nowym szefem stacji stosunkiem głosów trzy do dwóch (za byli członkowie związani z PiS), przeciw zagłosowali Juliusz Braun i Robert Kwiatkowski.

Arkadiusz Paluszkiewicz w przeszłości był m.in. dyrektorem Izby Skarbowej w Łodzi, natomiast nie pracował w mediach. Jako swoje dodatkowe umiejętności wskazał jednak "prowadzenie konferencji z udziałem przedstawicieli mediów oraz wystąpienia medialne na spotkaniach".

Szewczyk dwukrotnie prezesem Radia Łódź

Dariusz Szewczyk przez wiele lat pracował w Radiu Łódź. W latach 2006-2010 pełnił już funkcję prezesa rozgłośni, wcześniej był dyrektorem technicznym.

W swojej karierze był także prezesem w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej. Dariusz Szewczyk zakładał struktury Porozumienia Centrum w Grójcu. W przeszłości należał do PSL.

W okresie od września 2020 r. do lutego 2021 średni dobowy udział słuchania Radia Łódź wyniosła na terenie Łodzi 2,2 proc. (dane z badania Radio Track(.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Szewczyk odwołany, Arkadiusz Paluszkiewicz nowym prezesem Radia Łódź

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asdf
No tak, po co szefem radia mialby byc ktos kto mialby jakiekolwiek doswiadczenie w pracy dziennikarskiej / medialnej? Lepiej dac urzednika skarbowego. Rece opadaja....
18 0
odpowiedź
User
Rico
Ale jaja. Toż to naprawdę zacna kandydatura. Urzędnik Skarbówki Prezesem Radia. To tylko świadczy o stanie umysłowym PiSu. Kompletni debile.
17 1
odpowiedź
User
załamać ręce można
Co wy tam wyprawiacie w tej radzie? Z kogo to są żarty?
17 0
odpowiedź