SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat ma nowe plany. Miesięcznie dostaje 700 tys. zł

Internetowe Radio Nowy Świat zbliża się do osiągnięcia swojego kolejnego celu w serwisie Patronite.pl. Jego patroni deklarują miesięczne wpłaty na poziomie prawie 700 tys. zł. Zgodnie z obietnicą - po przekroczeniu tej kwoty - stacja zorganizuje serię audycji wyjazdowych. Jak się dowiaduje portal Wirtualnemedia.pl, kolejnym celem zbiórki ma być kwota 725 tys. zł miesięcznie. W zamian rozgłośnia planuje umieścić na stronie internetowej i w aplikacji podcasty z poranną i popołudniową audycją.

Article

Radio Nowy Świat gra jedynie w internecie. Nie potrzebuje więc koncesji na nadawanie. Od początku jego twórcy, dawni dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia i osoby związane z inicjatywą "Ratujmy Trójkę", zapowiadali, że chcą się utrzymywać z datków przekazywanych przez słuchaczy. Ci - przez Patronite - są teraz gotowi przelewać miesięcznie w sumie 699 tys. zł. Dzięki ich wpłatom stacja nie gra reklam, a pieniądze przeznacza m.in. na pensje dla pracowników i utrzymanie radia. Internetowa rozgłośnia ma obecnie 34 tys. patronów. Od początku stacja uzbierała od słuchaczy ponad 21,8 mln zł.

Obecne wsparcie finansowe od słuchaczy oznacza, że stacji udało się osiągnąć 99 proc. zakładanego przez rozgłośnię celu. Po przekroczeniu kwoty 700 tys. zł miesięcznie Radio Nowy Świat zobowiązało się w ramach hasła "Z Ostrej do Waszego Świata!", że rozpocznie nadawanie specjalnych audycji wyjazdowych. Ostra to nazwa ulicy, przy której w Warszawie znajduje się siedziba stacji.

Spotkanie Michała Nogasia z pisarzami

Zapytaliśmy twórców Radia Nowy Świat, czy stacja jest gotowa na spełnienie obietnicy złożonej patronom. Usłyszeliśmy, że rozgłośnia wkrótce wyruszy w teren. - Jestem ogromnie dumna i bardzo szczęśliwa, że osiągnęliśmy próg 700 tys. zł - cieszy się Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat. - Przypomina to trochę wyznaczanie osobistych celów, z których spełnieniem, jak wiadomo, bywa różnie. Tego planu nie zrealizowaliśmy sami, ale osiągnęli go dla nas nasi drodzy i wierni patroni. To do nich kieruję moje najszczersze podziękowania. Za to, że są z nami, że nam ufają, chcą razem z nami rozwijać nasze radio i doceniają, że idziemy własną drogą.

Na początek stacja zaprasza patronów do Wrocławia. W poniedziałek, 23 stycznia w OP ENHEIM odbędzie się spotkanie literackie Michała Nogasia z Olgą Tokarczuk, laureatką Nagrody Nobla za 2018 r. Na to spotkania zostaną zaproszeni patroni rozgłośni.

Kolejne audycje wyjazdowe są zaplanowane pod koniec kwietnia. Radio Nowy Świat odwiedzi, a jego dziennikarze poprowadzą program z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Stacja ustala jeszcze z organizatorami wydarzenia NEXT FEST ostatnie szczegóły. - W ciągu trzech festiwalowych dni nie zabraknie spotkań i audycji na żywo - zapewnia Magda Jethon.

Z kolei 2 lipca Radio Nowy Świat zaprasza do Kórnika, gdzie odbędą się obchody 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, również z antenowym udziałem Radia Nowy Świat.

Poza tym przez cały 2023 rok, raz w miesiącu, Michał Nogaś będzie zapraszać do Wrocławskiego Domu Literatury na spotkania z pisarzami. Wszystkie będą transmitowane bądź retransmitowane na antenie radia, a pula zaproszeń trafi również do patronów stacji. Pierwsze spotkanie w ramach tego cyklu odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia.

Kolejny cel Radia Nowy Świat

Radio Nowy Świat zamierza pozyskiwać kolejnych patronów. Dlatego planuje zaproponować następny cel zbiórki w serwisie Patronite.pl. Jak słyszymy, wyznaczając kolejny próg, stacja wzięła pod uwagę również najważniejsze oczekiwania i sugestie swoich patronów. - Podjęliśmy decyzję, że przy osiągnięciu miesięcznych wpłat na poziomie 725 tys. zł zamieścimy na naszej stronie internetowej i w aplikacji podcasty z pasm: "Nowy Świt", "W środku dnia" i "Nowy Świat po południu". W ten sposób chcemy podkreślić, że bierzemy pod uwagę ciekawe sugestie i propozycje patronów, ale czasem ich realizacja może być odsunięta w czasie, bo wiąże się to z tak prozaiczną kwestią jak zebranie dodatkowych środków - wyjaśnia Magda Jethon.

Obecnie tylko piątkowa audycja Wojciecha Manna "Poranna Manna" jest specjalnie przygotowywana i znajduje się w podcastach z anteny, zarówno na stronie internetowej rozgłośni, jak i w aplikacji.

- Jednym z naszych najważniejszych celów na rok 2023 jest rozwój naszej aplikacji - mówi Sławomir Gołębiowski, dyrektor marketingu i sponsoringu w Radiu Nowy Świat. - Na tym etapie nie chcemy tego wiązać z konkretnym progiem finansowym, ale jest sprawą oczywistą, że obecny miesięczny próg na poziomie 700 tys. zł pozwala nam myśleć pozytywnie o kolejnych wdrożeniach i modernizacjach aplikacji Radia Nowy Świat. Z początkiem stycznia br. dodaliśmy nowe funkcje: Android Auto i możliwość odsłuchu podcastów w technologii Chromecast, zarówno dla systemu iOS, jak i Android. Nasz zespół wspólnie z developerami już pracuje nad wprowadzeniem usługi CarPlay dla smartfonów z systemem operacyjnym iOS oraz dodaniem do aplikacji podcastów extra plus.

Wspólna oferta handlowa z Eurozetem

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym. Rozpoczęła nadawanie 10 lipca 2020 r. W grudniu 2022 r. stacja nawiązała współpracę z Grupą Eurozet, nadawcą m.in. Radia ZET. Ich wspólna oferta handlowa obejmuje sponsoring oraz akcje niestandardowe. Radio Nowy Świat zapewnia, że nie będzie nadawać reklam.

Na początku października 2022 r. stacja otrzymała nagrodę specjalną Nowa Jakość przyznawaną przez ekspertów marketingu, która doceniła model funkcjonowania Radia Nowy Świat, radia bez reklam, nadającego wyłącznie w internecie i utrzymującego się z dobrowolnych wpłat słuchaczy.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat ma nowe plany. Miesięcznie dostaje 700 tys. zł

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Darek
A w telewizji słyszałem o jakiejś inflancji czy jakoś tak, nie zapamiętałem słowa. Inflacji, no coś w tym rodzaju. Że inflacja jest, że drożeją produkty i usługi i jest coraz ciężej, że ludzie zaciskają pasa. Tak słyszałem.
odpowiedź
User
Buck
Czyli co, wychodzi na to, że ludzie, którzy zostali wykurzeni z Trójki bez problemu przynoszą miesięcznie w sumie 1,5 miliona złotych od słuchaczy? To przecież gigantyczny kredyt zaufania, z reklam może dać wielokrotnie więcej.

Obecna prezes naprawdę jest najgorszym prezesem w nowożytnej historii polskich mediów. Nie kojarzę równie spektakularnego strzału w stopę.
odpowiedź
User
Poprawiator
Czyli co, wychodzi na to, że ludzie, którzy zostali wykurzeni z Trójki bez problemu przynoszą miesięcznie w sumie 1,5 miliona złotych od słuchaczy? To przecież gigantyczny kredyt zaufania, z reklam może dać wielokrotnie więcej.

Obecna prezes naprawdę jest najgorszym prezesem w nowożytnej historii polskich mediów. Nie kojarzę równie spektakularnego strzału w stopę.

700 tysięcy o których piszą WM to troszkę mniej niż 1,5 miliona o którym napisałeś ty. Sprawdź jeszcze raz ile miesięcznie.
odpowiedź