SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat rusza w Polskę: na początek audycje z Gdańska, potem z Poznania

Zgodnie z obietnicą złożoną patronom, po przekroczeniu progu 700 tys. zł miesięcznych wpłat Radio Nowy Świat zaczyna nadawanie audycji z różnych miejscowości w Polsce. W sobotę, 1 kwietnia, miejscem nadawania będzie Gdańsk, wkrótce radiowcy zawitają też do Poznania. W Gdańsku przygotują i wyemitują cztery audycje, w tym jedną z udziałem patronów i słuchaczy.

Fot. Materiały nadesłane RNŚFot. Materiały nadesłane RNŚ

Jeszcze w styczniu dziennikarze Radia Nowy Świat zapowiadali, że po przekroczeniu kwoty 700 tys. zł miesięcznego dofinansowania w ramach hasła "Z Ostrej do Waszego Świata!" rozpoczną nadawanie specjalnych audycji wyjazdowych. "Ostra" to nazwa ulicy, przy której w Warszawie znajduje się siedziba stacji. W tej chwili finansowanie jest na poziomie 706 tys. zł miesięcznie - więc radiowcy startują z pierwszym realizowanym w pełni wyjazdowym studiem.

W najbliższa sobotę, 1 kwietnia, Radio Nowy Świat nadawać będzie z Montowni - historycznego, zrewitalizowanego budynku w centrum Gdańska. Sobotni dzień na antenie rozpocznie się „Koncertem życzeń” (10:00 – 12:00), który poprowadzą Marcelina Słomian i Wojciech Malajkat. Następnie - audycja specjalna Michała Nogasia (12:00-13:00), który rozmawiać będzie m.in. z Łukaszem Rayssem, głównym architektem Montowni i z Tomaszem Krupińskim, artystą, którego pejzaże oraz instalacja świetlna zdobią wnętrza loftu. Od 19:00 na słuchaczy (i patronów) czekać będą Mateusz Andruszkiewicz i Marcin Mann, prowadzący audycję „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” (19:00-20:00). Na koniec Michał Porycki zaprosi na „TIP TOP Listę Radia Nowy Świat” (20:00-22:00) z udziałem obecnych na miejscu patronów i słuchaczy.

- Jesteśmy bardzo przejęci wyjazdem do Gdańska i organizacją tam aż czterech audycji. To naprawdę spore przedsięwzięcie. Z drugiej strony bardzo nas cieszy możliwość spotkania się z państwem na żywo, porozmawiania i spędzenia tej soboty razem - mówi Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat.

Kolejny cel na Patronite: 725 tys. zł miesięcznie

Pierwsza wyjazdowa audycja odbyła się we Wrocławiu w styczniu br. - wówczas Michał Nogaś zaprosił na spotkanie z Olgą Tokarczuk. Teraz jednak mowa o pełnym dniu i czterech, w sumie kilkugodzinnych programach nadawanych spoza Warszawy. A w planach są już kolejne wyjazdy. W dniach 20-22 kwietnia radiowcy nadawać będą z Poznania, podczas trwającego tam festiwalu NEXT FEST, nad którym radio objęło patronat medialny.

Radio ma już wyznaczony kolejny cel zbiórki: przy osiągnięciu miesięcznych wpłat na poziomie 725 tys. zł na stronę internetową i do aplikacji trafią podcasty z pasm: "Nowy Świt", "W środku dnia" i "Nowy Świat po południu". - W ten sposób chcemy podkreślić, że bierzemy pod uwagę ciekawe sugestie i propozycje patronów, ale czasem ich realizacja może być odsunięta w czasie, bo wiąże się to z tak prozaiczną kwestią jak zebranie dodatkowych środków - wyjaśnia Magda Jethon.

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym. Rozpoczęła nadawanie 10 lipca 2020 r. W grudniu 2022 r. stacja nawiązała współpracę z Grupą Eurozet, nadawcą m.in. Radia ZET. Ich wspólna oferta handlowa obejmuje sponsoring oraz akcje niestandardowe. Radio Nowy Świat zapewnia, że nie będzie nadawać reklam.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat rusza w Polskę: na początek audycje z Gdańska, potem z Poznania

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Haendel
Akwizycja nowych patronów. Powiaty w kolejnej fazie.
odpowiedź
User
Słuchacz
Akwizycja nowych patronów. Powiaty w kolejnej fazie.


To dobry pomysł, aby jeździć i zachęcać do słuchania i wspierania. Tak robi każdy sensowny biznes.
Za to w narodowym socjalizmie świetnie sprawdza się dojenie państwowej kasy.
odpowiedź
User
bul


Proletariusze wszystkich...powiatów -łączcie się-takie powinno być hasło!!Towarzysze.
odpowiedź