SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W trzecią rocznicę istnienia Radio Nowy Świat przygotowuje spektakl dla słuchaczy

Wojciech Malajkat reżyseruje sztukę „NieDochodzenie”, którą dziennikarze Radia Nowy Świat wystawią w lipcu w Teatrze Polonia Krystyny Jandy. Ważną rolę zagra w niej Wojciech Mann, chociaż na scenie będzie można go tylko usłyszeć. Zobaczymy natomiast m.in. dziennikarzy rozgłośni, a także profesjonalnych aktorów. Spektakl reżyseruje Wojciech Malajkat.

Ważną rolę w urodzinowym spektaklu RNŚ zagra Wojciech Mann, a dokładniej: jego głos Fot. Marcin Mann/RNŚArticle

Bilety na spektakl można już kupować za pośrednictwem internetowej strony Teatru Polonia. Jak zapowiadają twórcy "NieDochodzenie" ma być komedią kryminalną w dwóch aktach, a zagrają w niej: Magdalena Stużyńska, Barbara Wypych, Tadeusz Chudecki, Sambor Czarnota, Paweł Okoński, Jakub Sasak, Aleksander Sosiński, Adam Stasiak oraz Wojciech Mann. Scenarzystą jest Igor Brejdygant.

Dziennikarz wystąpi w roli „nadgłosu”: nie będzie go widać na scenie, za to na pewno widzowie usłyszą jego charakterystyczny głos. Sztuka ma się opierać na 6-7 rolach wiodących i wielu epizodycznych, do których radiowcy zaproszą m.in. znanych muzyków i inne postaci mediów, szeroko pojętego świata kultury oraz redaktorów Radia Nowy Świat.

"Chcemy świętować ze słuchaczami"

Premiera: 9 lipca, w trzecią rocznicę rozpoczęcia nadawania przez RNŚ. Rok temu, z okazji drugich urodzin stacja także przygotowała kilka atrakcji. Był m.in. tort dla słuchaczy, pierwsza całonocna audycja na żywo z udziałem słuchaczy, spotkanie z Wojciechem Mannem, plenerowe wydania programów i koncert Macieja Maleńczuka.

- Tym razem chcemy wspólnie z patronami i słuchaczami obchodzić urodziny, i to w teatrze. Jesteśmy bardzo przejęci i podekscytowani tym projektem. Przy okazji chciałabym serdecznie podziękować Krystynie Jandzie, która użyczyła nam miejsca w swoim Teatrze Polonia i Och-Teatrze wierząc, że to przedsięwzięcie ma szansę powodzenia – komentuje Magda Jethon, redaktor naczelna rozgłośni.

Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie w 2020 r. W grudniu 2022 r. stacja nawiązała współpracę z Grupą Eurozet, nadawcą m.in. Radia ZET. Ich wspólna oferta handlowa obejmuje sponsoring oraz akcje niestandardowe. Radio Nowy Świat zapewnia, że nie będzie nadawać reklam.

W kwietniu br. rozgłośnia ogłosiła wyniki ankiety, badającej kto ją słucha. Okazało się, że najwięcej słuchaczy radia jest wśród osób w wieku 36-65 lat, mieszkających w dużych miastach. Dominujący profil słuchacza to mężczyzna (59,4 proc.) w wieku 46-55 lat (34 proc.), z wyższym wykształceniem (82,3 proc.) i z miasta powyżej 500 tys. mieszkańców (37,3 proc.). Zdecydowana większość ankietowanych słucha radia poprzez aplikację, na małym głośniku lub w smartfonie.

RNŚ wspiera obecnie 33,8 tys. patronów, deklarując miesięczne wpłaty w łącznej wysokości 707 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: W trzecią rocznicę istnienia Radio Nowy Świat przygotowuje spektakl dla słuchaczy

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trzeźwy
Mnie osobiście nudzi to nieustanne naganianie klientów RnŚ, promowanie Ukrainy, Netliksa i hamburgerów z Maka. Czy to rzeczywiście takie skuteczne? Ktoś przeczyta artykuł i kupi hamburgera w Maku, włączy radio, którego nie ma w radiu oraz poprze Ukrainę?
odpowiedź
User
65456ff
większość ankietowanych słucha radia poprzez aplikację, na małym głośniku lub w smartfonie - a jest kurła jakaś inna jeszcze możliwość, taka beznetowa ??
odpowiedź
User
3wrq
bez inetrnetów to to radyjko nie istnieje. nie ma sponsorów zwanych patronami i nie ma odbiorców
odpowiedź