SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze Radia Nowy Świat szykują nowego singla. Za kompozycję odpowiada Wojciech Waglewski

„By nie zapeszyć” - to tytuł nowego singla The Redaktors, zespołu muzycznego Radia Nowy Świat, złożonego z muzyków i dziennikarzy tej stacji. Premiera utworu na antenie 16 kwietnia, w Dniu Patronów. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Fisz, Krzysztof Grabowski czy Marek Napiórkowski. Za kompozycję oraz aranżację odpowiada Wojciech Waglewski.

fot. Jacek KowalskiArticle

To będzie już trzecia piosenka The Redaktors. Pierwszą - „Chodź tu” - śpiewali i grali wyłącznie zawodowi muzycy. W drugiej („Policzę do trzech”) do realizacji zaproszeni zostali również dziennikarze Radia Nowy Świat. Tym razem utwór „By nie zapeszyć” zaśpiewają i zagrają: Monika Borzym, Marcelina Słomian, Fisz, Krzysztof Grabowski, Maciej Jankowski, Marek Napiórkowski i Wojciech Waglewski.

Fot: Marcin Mann, RNŚ

Słowa piosenki napisali Fisz, Grabowski oraz Waglewski. - W tekście jest i temat, i przesłanie. Piosenka jest po prostu fajna, w stylu „Wojtkowym” i tak jak przy poprzednich utworach pracowało się świetnie, choć metoda pracy jest nietypowa. Przychodzimy do studia na jeden dzień, Wojtek prezentuje nam muzykę, próbujemy dwa razy, a potem wszystko idzie błyskawicznie i bardzo sprawnie” – mówi Krzysztof Grabowski, redaktor Radia Nowy Świat, perkusista i autor tekstów zespołu Dezerter.

 

Kompozycja i aranżacja - Wojciech Waglewski

Głównym kompozytorem i aranżerem, podobnie jak dwóch pierwszych piosenek, jest Wojciech Waglewski. - Praca przebiegała świetnie. Chce się coś robić dla samego spotkania z Krzyśkiem, Markiem, Moniką, Fiszem i pozostałymi zdolnymi ludźmi. Do dwóch pierwszych piosenek The Redaktors podchodziliśmy testowo, próbując różnych rozwiązań i pomysłów. Uważam, że ta piosenka jest piosenką skończoną. Każdy znalazł w niej swoje miejsce – mówi Waglewski, który także prowadzi audycję na antenie RNŚ.

Premiera „By nie zapeszyć” zaplanowana została nieprzypadkowo na dzień, który dla stacji jest bardzo ważny, czyli Dzień Patronów. 16 kwietnia 2020 roku rozpoczęła się zbiórka na Patronite.pl, która zapoczątkowała podjęcie decyzji związanej z uruchomieniem Radia Nowy Świat. - Od samego początku obchodzimy Dzień Patronów, bo to dzień, kiedy w sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim naszym patronkom i patronom za wsparcie - komentuje Magda Jethon, szefowa Radia Nowy Świat.

 

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym. Rozpoczęła nadawanie 10 lipca 2020 r. W grudniu 2022 r. stacja nawiązała współpracę z Grupą Eurozet, nadawcą m.in. Radia ZET. Ich wspólna oferta handlowa obejmuje sponsoring oraz akcje niestandardowe. Radio Nowy Świat zapewnia, że nie będzie nadawać reklam.

Obecnie Radio Nowy Świat jest wspierane na Patronite ponad 34 tys. patronów, deklarujących miesięczne wpłaty na poziomie 706 tys. zł.

 

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze Radia Nowy Świat szykują nowego singla. Za kompozycję odpowiada Wojciech Waglewski

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Ej, gimnazjaliści z wirtualnych mediów, nauczcie się polskiego. Zwrot ,,Dziennikarze Radia Nowy Świat szykują nowego singla" oznacza, że ludzie z RNŚ szykują nową, żywą osobę (końcówka -a rzeczownika w bierniku - kogo? co? oznacza istotę ożywioną po polsku - człowieka, zwierzę, ...). Poprawnie po polsku jest ,,Dziennikarze Radia Nowy Świat szykują nowy singiel" - biernik kogo? co? rzeczowników nieożywionych jest taki, jak mianownik kto? co?, do cholery, nieuki.
odpowiedź
User
ddr
spijania sobie z dzióbków ciąg dalszy...
odpowiedź
User
Ramzan
To już nawet weteran z jakże zbuntowanego Dezertera podłączył się pod życie ze zrzutki. Ciekawych czasów dożyliśmy.
odpowiedź