SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Radio Opole z nową ramówką. Pięć piosenkarek poprowadzi autorskie audycje

Wokalistki Sabina Golanowska, Magdalena Krzemień, Basia Beuth, Kamila Dauksz i Natalia Kryjom dołączyły do zespołu Radia Opole. Od nowego roku rozgłośnia wprowadza także nową ramówkę.

Stanisław S. Nicieja, fot. Radio Opole Article

Pochodzące z Opolszczyzny piosenkarki Sabina „Sago” Golanowska, Magdalena „Meg” Krzemień, Basia Beuth, Kamila Dauksz i Natalia Kryjom zaprezentują słuchaczom Radia Opole wybrane przez siebie przeboje. Prowadzące pojawią się w paśmie „Dobre granie” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (każda innego dnia). Gospodarzami pasma nadal są Tomasz Wojtyłka i Kacper Śnigórski.

„Na Kresy z Nicieją” to nowa niedzielna audycja, w której Tomasz Zacharewicz porozmawia o Kresach z prof. Stanisławem S. Nicieją. Prowadzący przybliżą słuchaczom ciekawostki, cytaty z książek eksperta i opowieści z jego podróży po Kresach II Rzeczypospolitej. Stałym elementem programu będzie 15-minutowy cykl „Na lwowskiej fali”.

Z kolei w programie „Przeboje na dwie piątki” Piotr Furtas przybliży przygotowania do 55. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w 2018 roku. Radio Opole zaproponuje słuchaczom notowania Opolskiej Listy Polskich Przebojów z festiwalowymi piosenkami we wtorki, czwartki i soboty. W nocnym programie „Białe kruki z czarnych winyli” emitowane będą utwory muzyczne z płyt winylowych.

W 2018 roku w audycjach i cyklach Radia Opole przybliżane będą ważne rocznice, m.in. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 20-lecie samorządności, 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża czy 50. rocznica inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Rozgłośnia przygotowała cykle m.in. „Ordonówna, Schulz, Kiepura… To była kultura!” czy „Setnie ubawieni” Mariusza Majerana, a Małgorzata Ślusarczyk poprowadzi „Sto książek na stulecie Polski”, w którym ułożony zostanie kanon stu polskich książek od początków polskiego piśmiennictwa do czasów obecnych. Historii Polski w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości poświęcona będzie także audycja „Tak było naprawdę - sto lat temu” autorstwa Bolesława Bezega i Wiktora Krzewickiego.

Z okazji wyborów samorządowych dla słuchaczy przygotowano cykl „Głosuj z nami. Wyborczy ring 2018”, w którym bezpośrednio będą prezentowane komitety wyborcze, ich liderzy, a także plany. O tym, jak głosować w wyborach samorządowych opowie Justyna Marcińska w cyklu „Nie trać głosu”.

Od kwietnia ub.r. prezesem Radia Opole jest Piotr Moc. Stacja, oprócz emisji analogowej, nadaje także w standardzie DAB+ informacyjną stację Radio Opole 2.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Opole z nową ramówką. Pięć piosenkarek poprowadzi autorskie audycje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Nicieja to były senator SLD. I tak oto publiczne radio w opolskim grajdołku lansuje ....
1 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing