SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Letnia ramówka Polskiego Radia PiK: nowe poranne pasmo i spotkania z słuchaczami

Plenerowe spotkania z słuchaczami, przedpołudniowe letnie pasmo i popularyzacja programów ekologicznych: Polskie Radio PiK wprowadza na antenę swoją letnią ramówkę. W poniedziałek ruszyła autopromocyjna kampania antenowych nowości. Radio zmienia na lato nie tylko ramówkę, ale i oprawę muzyczną.

Article

W wakacje codziennie od poniedziałku do piątku nadawane jest teraz poranne pasmo „PiKtogramy” (godz. 9:15 – 12:00). Sztandarową pozycją pasma jest rozbudowana prognoza pogody dla całego regionu, nadawana przez całe lato o 9:30, 10:30 i 11:30.

Na antenie zagości też szereg autorskich kącików tematycznych. Pojawi się wakacyjna odsłona „Historii Letniej Piosenki”, a także codzienne zajęcia fitness na antenie („Wakacje Fit”). W letnim paśmie przedpołudniowym emitowane są także: „Lato w Sieci”, „Lato w muzeum” i „Lato w parku” (w poniedziałki), cykl „Zdrowie w świetle lata”, „Książkowe rekomendacje na wakacje” i „Wakacyjny deser”  (wtorki), „Gry na lato”, „Socjologia wakacyjnej miłości” oraz „Wakacyjne przystanki” (środy), „Podróże filozoficzne” z prof. Januszem Sytnik-Czetwertyńskim,  „ABC wakacyjnej podróży” i „Ptasie radio” ( do słuchania w paśmie w czwartki), „Lato z Polą Negri”, „Plaża marzeń” oraz „Wakacje psa i kota” (piątki).

Radiowcy ruszają w plener

W soboty i niedzielę między godz. 14:00 a 17:00 Polskie Radio PiK serwuje słuchaczom wakacyjną odsłonę „Rodzinnego PiKniku”. Codziennie do wygrania są też nagrody i słoń sPiKer – pluszowa maskotka Radia PiK.

Ze sPiKerem będzie się też można spotkać w plenerze. W ramach programu „Ekologiczna Gmina” Polskie Radio PiK odwiedzi 10 imprez, na których popularyzować będzie wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu programy, dzięki którym można pozyskać środki na ekologiczne inwestycje. – Będziemy między innymi w Golubiu Dobrzyniu na Turnieju Rycerskim, na XV Jarmarku Ekologicznym w Brodnicy, na Jarmarku Cysterskim w Koronowie, na Święcie Pomidora w Jeziorach Wielkich, na Święcie Śliwki w Dobrczu – mówi dla Wirtualnemedia.pl Jarosław Kopeć, dyrektor marketingu i promocji Polskiego Radia PiK.

Letnie ramówki wprowadzają także inne regionalne rozgłośnie Polskiego Radia. Radio Gdańsk rozpoczęło emisję letnich programów z początkiem lipca; hasło ramówki, podobnie jak w latach ubiegłych, to „Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk”. Głównym punktem nowego rozkładu jest audycja o takim samym tytule, nadawana w każdy piątek i sobotę z mobilnego studia rozgłośni, zlokalizowanego w różnych miejscowościach Pomorza.

W okresie od grudnia 2021 roku do maja 2022 roku średni dobowy udział słuchania Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy wyniósł 5,2 proc. (wzrost rok do roku o 0,9 proc.) . 

Fot. Polskie Radio PiK

Dołącz do dyskusji: Letnia ramówka Polskiego Radia PiK: nowe poranne pasmo i spotkania z słuchaczami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl