SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Plus po pytaniu Wirtualnemedia.pl przestaje grać w nocy disco polo. "Wypadek przy pracy"

Po dłuższej przerwie do nocnej playlisty Radia Plus powróciły piosenki disco polo. - To błąd ludzki. Szef muzyczny już nanosi korektę. Ten gatunek nie wróci na naszą antenę - zapewnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Piotr Rzepka, dyrektor programowy Radia Plus.

Article

Piosenki disco polo pojawiły się po dłuższej przerwie w Radiu Plus w nocy z 4 na 5 grudnia. Między północą a piątą rano można było usłyszeć po jednym takim utworze w godzinie. Muzyka disco polo powróciła na antenę Radia Plus wraz z włączeniem do playlisty świątecznych piosenek. Tak było też przez cztery kolejne noce.

- To wypadek przy pracy i błąd ludzki. Powinienem wam podziękować, bo nie planowaliśmy powrotu disco polo na antenę. Szef muzyczny już nanosi korektę. Kajał się przede mną publicznie - uśmiechał się do nas w piątek przez telefon Piotr Rzepka, dyrektor programowy Radia Plus. I zapewnił na koniec rozmowy: - Disco polo nie wróci na naszą antenę. Ta muzyka w śladowych ilościach pojawiała się jakiś czas temu w Radiu Plus, ale tylko nocą i graliśmy wtedy tylko jeden taki utwór na godzinę. Wynikało to z porozumienia zawartego między inwestorami, którymi są Grupa Radiowa Time i Grupa Eurozet.

Radio Plus ostatni raz grało piosenki disco polo w nocnej playliście na początku tego roku. W połowie stycznia z nich zrezygnowano. Po raz pierwszy disco polo pojawiło się na antenie Radia Plus wiosną 2013 r. Spotkało się to z protestami ze strony kościelnej, która jest koncesjonariuszem sieci rozgłośni lokalnych tworzących sieć.

Radio Plus po tych zmianach muzycznych zanotowało jednak imponujący wzrost słuchalności. Z danych Radio Track wynika, że w okresie od sierpnia do października 2013 r. udział tej sieci wyniósł 4,8 proc., podczas gdy rok wcześniej, gdy stacja grała łagodne przeboje, było to tylko 0,9 proc. Jednak na początku 2014 r. stacja znów wykonała woltę muzyczną i zaczęła grać w formacie oldies. Tak jest do dziś. Szefem muzycznym Radia Plus od września 2017 r. jest Andrzej Adamczyk.

Ponad 2 proc. słuchalności

Radio Plus to ponadregionalna sieć rozgłośni lokalnych tworzona przez dwie grupy medialne: Eurozet i Time SA. Należą do niej na podstawie umów operatorskich bądź franczyzowych stacje diecezjalne w kilkunastu miastach w Polsce. Sieć Radia Plus nadaje program o charakterze społeczno-religijnym. Stacja promuje się hasłem: "Przeboje z nutą nostalgii", co ma podkreślać jej muzyczny charakter - sięga bowiem po największe hity z lat 60., 70., 80. i 90. W ramówce poza pasmami muzycznymi i informacyjnymi znajdują się także audycje publicystyczne.

Według najnowszego badania Radio Track w okresie od sierpnia do października br. Radio Plus miało 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,9 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Radio Plus po pytaniu Wirtualnemedia.pl przestaje grać w nocy disco polo. "Wypadek przy pracy"

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Predator
I bardzo dobrze, że tego muzycznego syfu nie grają. Od tego przecież jest VOX FM.
0 1
odpowiedź
User
Wiesiek
Oraz SuperNova
0 0
odpowiedź
User
Albin
Jak to jest że lewacka Agora (Eurozet) nadaje program społeczno-religijny
1 0
odpowiedź