SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Plus: Mariusz Szuster prezesem, Piotr Cichocki wiceprezesem

Prezesem spółki Porozumienie Radiowe Plus (należy do Grupy ZPR Media), nadawcy Radia Plus, został Mariusz Szuster, a wiceprezesem Piotr Cichocki. Poprzednio firmą zarządzał Leszek Kozioł.

Mariusz SzusterArticle

Leszek Kozioł z Grupą ZPR Media rozstał się w kwietniu br., odszedł z funkcji wiceprezesa spółki Time i prezesa Radia Eska. W tej pierwszej zastąpił go Michał Hejka, a szefową Radia Eska została Katarzyna Białek.

Natomiast w spółce Porozumienie Radiowe Plus nadającej Radio Plus Mariusz Szuster w lipcu br. został powołany na stanowisko wiceprezesa. Pod koniec marca br. Szuster awansował na nowo utworzone stanowisko dyrektora generalnego Grupy Radiowej Time. Odpowiada za realizację celów operacyjnych we wszystkich obszarach, obejmujących działalność radiową w Grupie ZPR Media.

Z początkiem listopada Mariusz Szuster w miejsce Leszka Kozioła został prezesem Porozumienia Radiowego Plus.

Mariusz Szuster jest związany z Grupą ZPR Media od 2000 roku. Pracował w działach handlowych, pełniąc funkcję dyrektora handlowego, a następnie od roku 2008 dyrektora zarządzającego w filiach spółek Radio Eska i Time.

W 2011 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora krajowego sprzedaży bezpośredniej i od tego czasu odpowiadał za koordynację sprzedaży lokalnej w ramach produktów radiowych Grupy. Do jego zadań należało również nadzorowanie pracy we wszystkich oddziałach terytorialnych spółki, wdrażanie nowych projektów, sprzedaż internetu, koncertów, współpraca z innymi spółkami Grupy ZPR Media. Od maja 2017 roku, jako zastępca dyrektora handlowego radia, zarządzał również zespołem sprzedażowym w Warszawie.

W zarządzie nadawcy Radia Plus także Cichocki i ks. Pietrzyk

Ponadto z początkiem listopada na wiceprezesa Porozumienia Radiowego Plus został powołany Piotr Cichocki, odpowiada za piony techniczne. Jednocześnie Cichocki pozostaje wiceprezesem spółek Time i ZPR (też odpowiada w nich za kwestie techniczne) oraz członkiem rad nadzorczych spółek Supermedia i Totalbet.

Z Grupą ZPR Media jest związany od 25 lat. Przez wiele lat był prezesem fim Supermedia i Supermedia Interactive.

W zarządzie Porozumienia Radiowego Plus jako wiceprezes pozostaje ks. Robert Pietrzyk. Pełni tę funkcję od połowy 2008 roku.

Według badania Radio Track od sierpnia do października br. Radio Plus miało 2,2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,5 proc. rok wcześniej.

W ub.r. Porozumienie Radiowe Plus osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych o 3 proc. do 6,11 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 4,6 proc. jego zysk netto zmalał z 475,7 do 257,1 tys. zł. 51,33 proc. udziałów spółki należy do firmy Time wchodzącej w skład Grupy ZPR Media, natomiast po 12,17 proc. udziałów mają Archidiecezja Krakowska, Łódzka, Koszalińsko-Kołobrzeska i Warmińska.

Dołącz do dyskusji: Radio Plus: Mariusz Szuster prezesem, Piotr Cichocki wiceprezesem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pasjonat
Radio Plus mógł by grać muzykę taneczną zagraniczną i Polską... disco polo.
odpowiedź
User
2020
Radia Plus co pewien czas dobrze posłuchać. Ale słuchać dłużej się nie da. Za słodko. I ten Janek " CIEŃ DOBRY ", który o niczym innym nie mówi, jak tylko ile zostało do weekendu.
odpowiedź
User
miś społeczny
To radio jeszcze jest katolickie? Bo chyba już nie (tak jak TV Puls/Puls2).
odpowiedź