SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Polonia na Ukrainie

Od 1 stycznia 2005 roku audycje w językach polskim i ukraińskim w najważniejszych miastach Ukrainy

Od 1 stycznia 2005 roku audycje w językach polskim i ukraińskim,  przygotowywane przez Radio Polonia - Program dla Zagranicy Polskiego Radia, są transmitowane codziennie w najważniejszych miastach Ukrainy.

Podpisana umowa ze stroną ukraińską pozwoliła stworzyć Radiu Polonia własną sieć nadawczą na falach UKF w kraju naszych sąsiadów. Zgodnie z informacją przekazaną przez partnera ukraińskiego, w ramach tej sieci liczba słuchaczy Redakcji Polskiej i Ukraińskiej Radia Polonia - Programu dla Zagranicy PR S.A. -zwiększyła się o ok. 4 mln.

Radio Polonia proponuje swoim odbiorcom informacje oraz analizy polityczne i gospodarcze dotyczące Polski oraz jej polityki zagranicznej. W związku z szerokim zakresem transmisji audycji Radia Polonia na terytorium Ukrainy, propozycje programowe Redakcji Polskiej i Ukraińskiej zostały poszerzone o tematykę relacji polsko-ukraińskich. Uwzględniając prośby słuchaczy oraz partnerów transmitujących Radio Polonia na Ukrainie, dziennikarze przygotowując audycje kładą duży nacisk na dostarczanie informacji oraz analiz gospodarczych dotyczących stosunków bilateralnych oraz projektów inwestycyjnych w Polsce i na Ukrainie.

Polskie Radio S.A. jest od 1 stycznia 2005 r. jedynym polskim nadawcą audycji informacyjno-publicystycznych w języku polskim i ukraińskim  na terenie  Ukrainy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Polonia na Ukrainie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl