Radio Poznań wyemituje pierwsze słuchowisko nagrywane w systemie pracy zdalnej

Radio Poznań wraz z poznańskim oddziałem ZASP, ZAIKS-em i Fundacją „Plac Teatralny” przygotowują radiową nowelę w odcinkach pt. „Próba”. To opowieść o uwięzionych w domach muzykach przeprowadzających zdalnie próby przed koncertem. Słuchowisko zostanie nagrane w systemie pracy zdalnej.

jk
jk
Udostępnij artykuł:

Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko zapewnienie rozrywki poznaniakom, uwięzionym w domach. - Zależy nam na nagraniu ciekawego słuchowiska, ale również na tym, aby dać pracę aktorom, który znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej - komentuje przewodniczący poznańskiego oddziału ZASP, Filip Frątczak. - Bezpieczeństwo aktorów jest dla nas priorytetem. Bohaterowie rozmawiają więc przez komunikatory internetowe, dzięki czemu pracujemy zdalnie - dodaje.

Scenariusz „Próby” powstaje na bieżąco, a pojawiające się postaci komentują realne wydarzenia. - Muzycy rozmawiają o sztuce, problemach rodzinnych i niezrealizowanych planach - mówi autor scenariusza Piotr Świątkowski z Radia Poznań. - Dyrygent składa nadesłane fragmenty nagrań i publikuje je na profilu zespołu. „Kantata” staje się zjawiskiem społecznym, odpowiedzią ludzi kultury na lęk i samotność czasu zagrożenia epidemicznego. - A my się nie poddajemy koronawirusowi. Jesteśmy pierwsi w Polsce, którzy wymyślili sposób produkcji online. Taki mamy format radiowy - informują przedstawiciele poznańskiego ZASP.

 

Autorem muzyki do słuchowiska jest muzyk, poeta i dziennikarz Radia Poznań Andrzej Ciborski. W rolę perkusisty wcieli się Michał Grudziński. Zagrają również m.in. Julia Patan, Anna Langner, Edyta Łukaszewska, Bartosz Buława, Wojciech Siedlecki, Wojciech Masacz i wielu aktorów, również z teatrów w Kaliszu, Gnieźnie i Gorzowie Wielkopolskim. Radio Poznań rozpocznie emisję „Próby” w poniedziałek 30 marca w audycji „Mała czarna” (ok. godz. 11.45). Nowela będzie nadawana codziennie, od poniedziałku do piątku.

Partnerami przedsięwzięcia są Radio Poznań, Oddział Poznański Związku Artystów Scen Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS i Polska Fundacja Artystów Scenicznych „Plac Teatralny”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowe porządki u wydawcy "Rzeczpospolitej". Zmiana nazwy, we władzach były menedżer Agory

Nowe porządki u wydawcy "Rzeczpospolitej". Zmiana nazwy, we władzach były menedżer Agory

YouTube przyszłością telewizji? Jest jak "niechciana ciotka z Ameryki"

YouTube przyszłością telewizji? Jest jak "niechciana ciotka z Ameryki"

Mniej Rymanowskiego w Polsacie. Skupi się na YouTube, będzie nowa twarz "Gościa Wydarzeń"

Mniej Rymanowskiego w Polsacie. Skupi się na YouTube, będzie nowa twarz "Gościa Wydarzeń"

TikTok przekonuje Polaków, że jest bezpieczny dla dzieci. Ekspertka się nie zgadza

TikTok przekonuje Polaków, że jest bezpieczny dla dzieci. Ekspertka się nie zgadza

Znamy prowadzących sylwestra Polsatu. Tylu jeszcze nie było

Znamy prowadzących sylwestra Polsatu. Tylu jeszcze nie było

Solorz odwołany z podpisem syna. Znika z "serialowej fabryki" Polsatu

Solorz odwołany z podpisem syna. Znika z "serialowej fabryki" Polsatu