SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza Radio Rekord Sandomierz. 16 miesięcy formalności technicznych

Choć ponad dwa lata temu KRRiT zdecydowała, że w Sandomierzu zagra Radio Rekord Sandomierz, to stacja wciąż nie ruszyła. Stefan Tatarek, prezes Radia Rekord FM zapewnia Wirtualnemedia.pl, że emisja testowa rozpocznie się na początku czerwca. Aż 16 miesięcy miały zająć nadawcy formalności techniczne.

Decyzja o przyznaniu koncesji Radiu Rekord Sandomierz na częstotliwości 99,7 MHz zapadła na posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pod koniec marca 2022 roku. Koncesję wydano 24 listopada 2022 roku. Jeśli dany podmiot długo nie rozpoczyna nadawania, to regulator może nawet cofnąć koncesję. Jeszcze latem 2023 roku nadawca informował nas, że oczekuje na dokumenty z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. – Te wszystkie procedury do momentu otrzymania pozwolenia radiowego z UKE, trwały prawie 16 miesięcy – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tatarek.

Trwają przygotowania do uruchomienia nadajnika

W ostatnim czasie nadawca rozważał różne opcje w sprawie nadajnika. Zastanawiał się czy korzystać z dzierżawionego systemu antenowego czy wybudować własny. Podobne dylematy dotyczyły kontenera na nadajnik. – Będziemy korzystać z kontenera dzierżawionego, a system antenowy będzie nasz. Mamy zrobione zasilenie energetyczne. Wszystkie uzgodnienia są za nami, zostaje kwestia wykonania. W poniedziałek zaczynamy montaż systemu antenowego. Na pewno zejdzie nam z tym montażem do czwartku. Potem jest Boże Ciało i długi weekend. Emisja próbna może więc ruszyć na początku następnego tygodnia. – mówi Tatarek.

Kiedy stacja będzie prowadziła regularną emisję? - Będziemy starali się, żeby docelowa emisja ruszyła na przełomie czerwca i lipca. Jak testy nam pójdą sprawnie, to później emisja docelowa nie będzie stwarzać jakiś problemów. Szykujemy się ze startem na wakacje - zapewnia prezes Radia Rekord FM.

Tatarek zapowiada, że Radio Rekord Sandomierz ma zatrudniać 5-6 dziennikarzy i pracowników technicznych. Będą oni wspierani przez radomską centralę Radia Rekord FM. Porównywalną liczbę osób zatrudnia Radio Rekord Ciechanów. Dziennikarze zaczną pracę w połowie czerwca. Stacja nie zdecydowała się na ich wcześniejsze zatrudnienie w obawie o długie formalności przed uruchomieniem emisji. Czas oczekiwania na zgodę UKE jest znacznie wydłużony przez sytuację za wschodnią granicą. Białoruscy i ukraińscy regulatorzy przesyłają opinię w ramach wymaganych uzgodnień międzynarodowych w ostatnich możliwych terminach.  

Rozgłośni związanych z Radiem Rekord FM można słuchać dzięki emisji za pośrednictwem pięciu nadajników. W Radomiu Radio Rekord FM jest dostępne na częstotliwości 106,2 MHz. Niedawno KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy Radia Rekord Kielce na Radio Rekord Świętokrzyskie. Stacja nadaje na 100,8 MHz w Kielcach i 100,9 MHz w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Iłży Rekord FM jest nadawany na 93,4 MHz, natomiast w Ciechanowie na częstotliwości 88,7 MHz można słuchać Radia Rekord Mazowsze.

Dołącz do dyskusji: Rusza Radio Rekord Sandomierz. 16 miesięcy formalności technicznych

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość90
A co z Radiem Norda Fm które ma nadawać z nadajnika w Redzie ?Także już mają od dawna koncesję oraz od ponad mieś.pozwolenie od UKE ,a dalej cisza na 93,6 MHz...
3 0
odpowiedź
User
kozanostra1992
A zagoszczą tam choć raz takie tuzy jak ks. Mateusz, Natalia Borowik, Paruzel, kom. Możejko i asp. Nocul? 🤔😛😉
0 3
odpowiedź
User
Gość
A kiedy Rekord w stolicy?
A tak przy okazji, mniej reklam i róg obfitości do kosza.
Jakiś nowy fajniejszy program w jego miejsce o podobnej tematyce.
4 1
odpowiedź