SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W RMF FM pojawił się związek zawodowy

Komisja Inicjatywy Pracowniczej przy Wydawnictwie Bauer poszerzyła swoją działalność o spółkę nadającą Radio RMF FM. W wydawnictwie organizacja funkcjonuje od początku ub.r.

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

O tym, że poszerza swoją działalność o spółkę Radio Muzyka Fakty Grupa RMF, Komisja Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza poinformowała w poniedziałek w mediach społecznościowych. - Witamy na związkowym pokładzie! - podkreśliła.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Radio Muzyka Fakty Grupa RMF zarządza rozgłośnią RMF FM i internetowym Radiem RMF24. Na czele firmy jest zarząd jej komplementariusza - spółki RMF, który tworzą Kazimierz Gródek jako prezes oraz Tadeusz Sołtys i Ewa Miszczak-Dziurdzik jako wiceprezesi.

W 2022 roku zatrudniała średnio 122 pracowników, wobec 115 rok wcześniej. Jej przychody zwiększyły się o 5,8 proc. do 111,83 mln zł, a przy wyższej kwocie zapłaconego podatku dochodowego jej zysk netto zmalał z 17,88 do 14,84 mln zł.

Komisja Zakładowa Inicjatywy Pracowniczej od początku ub.r. działa przy Wydawnictwie Bauer, które tak samo jak Grupa RMF należy do koncernu Bauer Media. Organizacją kieruje dziennikarka Anita Zuchora.

CZYTAJ TEŻ: Nadawca RMF FM odpowiada na tekst o zachowaniach Balawajdera. Bez polemiki

W marcu Inicjatywa Pracownicza przedstawiła postulaty dotyczące m.in. podwyższenia wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych o 1 tys. zł, wprowadzenia siatki płac i stworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Wydawnictwo Bauer zgodziło się podwyższyć wynagrodzenia 256 pracownikom, m.in. tym najsłabiej zarabiający i „wysoko ocenionym przez swoich przełożonych”.

To nie wyczerpało oczekiwań związkowców. - Etap rokowań, w którym dziś próbowaliśmy namówić zarząd na porozumienie przed kolejnym etapem, musi zakończyć się podpisaniem protokołu rozbieżności. Następnie odbędzie się wybór mediatora z listy mediatorów Ministerstwa Pracy. Umówiliśmy się, że protokół rozbieżności podpiszemy 15 maja - opisała Anita Zuchora w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: W RMF FM pojawił się związek zawodowy

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
student
Może Mazurek się zapisze.
13 1
odpowiedź
User
FMy
Chyba parobki bata dawno nie widziały i się w głowach coś tam poprzestawiało
w kołchoźniku 😀
9 13
odpowiedź
User
Marian Krzaklewski
I kto został przewodniczącym? Bo chyba ktoś został?
8 2
odpowiedź