SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Rzeszów, Radio Gdańsk, Radio Kielce i Radio Katowice przypomną maturzystom lektury

Polskie Radio Rzeszów, Radio Gdańsk, Radio Kielce i Radio Katowice startują od poniedziałku z nowym projektem dla maturzystów: „Lektury na ucho”. W ramach powtórki przed egzaminem prezentowane będą na antenach fragmenty lektur szkolnych z komentarzami. - Taka ściągawka na ostatniej prostej będzie cenna, zaprezentujemy materiały naprawdę wysokiej jakości - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, sekretarz redakcji w Radiu Gdańsk.

Pomysł powstał w redakcji rzeszowskiej. „Lektury na ucho” mają być niebanalnymi korepetycjami dla maturzystów na ostatniej prostej. Od 25 maja do 5 czerwca w każdy dzień powszedni o 13.35 i 20.35 na antenach rozgłośni prezentowane będą fragmenty lektur szkolnych, wraz z komentarzem.

- W ramach powtórki przed maturą przypomnimy między innymi "Lalkę", "Zbrodnię i karę", "Pana Tadeusza", "Dziady", "Mistrza i Małgorzatę", "Chłopów" czy "Wesele". A jeśli ktoś się spóźni, to nic straconego. Audycje będą później dostępne na naszej stronie internetowej - informuje Radio Gdańsk.

- Tegoroczne matury z racji pandemii są wyjątkowo trudne dla młodzieży i nauczycieli. I chcemy we współpracy z innymi rozgłośniami regionalnymi, w tym Radiem Rzeszów, pomóc naszym słuchaczom w przygotowaniu do matury. Uważamy, że taka ściągawka na ostatniej prostej będzie cenna. Uważamy, że to materiały naprawdę wysokiej jakości. Zapraszamy więc do słuchania i odwiedzania naszej strony internetowej, nie tylko tegorocznych maturzystów, ale wszystkich uczniów i studentów - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, sekretarz redakcji Radia Gdańsk.

Dzieła literackie prezentować będą aktorzy z całej Polski, m.in. Piotr Srebrowski, Wojciech Stachura, Marta Markowicz, Ilona Chojnowska, Wojciech Dowgiałło, Małgorzata Gorzelańczyk, Adam Turczyk, Dawid Dziarkowski, Jakub Kordas, Robert Czebotar i Michał Bukowski. Cykl słuchowisk został stworzony na zlecenie Polskiego Radia Rzeszów, ale emitowany będzie także w Radiu Katowice, Radiu Kielce i Radiu Gdańsk. Nad stroną merytoryczną całości czuwały Ewa Niwińska-Lipińska, Joanna Lisiewicz, Maja Dziedzic, Iwona Łapińska, Dagmara Zawistowska-Toczek oraz Teresa Salamądry. Reżyserem "Lektur na ucho" jest Maciej Wiktor, a za dźwięk odpowiada Katarzyna Figat.

Z kolei Telewizja Polska od początku maja emituje „Repetytorium Maturzysty” - cykl lekcji, mających pomóc w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Dołącz do dyskusji: Radio Rzeszów, Radio Gdańsk, Radio Kielce i Radio Katowice przypomną maturzystom lektury

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Waro
I tak nikt nie będzie tego słuchał.
odpowiedź
User
naliwajko
JA bede słuchał
odpowiedź
User
Królowa Miodu
I JA
odpowiedź