SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reporter Radia Szczecin stracił pracę, bo nie chciał przeprosić wojewody? Prezes: nie przestrzegał dyżurów

Prezes publicznego Radia Szczecin nie przedłużył umowy z jednym z reporterów, po tym jak ten nie chciał przeprosić wojewody za swoją wypowiedź po konferencji prasowej. Nie pomogło to, że za dziennikarzem ujął się zespół, łącznie z redaktorem naczelnym. Prezes Radia Szczecin twierdzi, że powodem rozstania było nonszalanckie traktowanie dyżurów przez dziennikarza.

Article

Pod koniec ub.r. reporter Radia Szczecin (nazwisko do wiadomości redakcji) pojechał na konferencję prasową wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego. Spóźnił się, do urzędu dotarł już po zakończeniu konferencji. Postanowił jednak nagrać wypowiedź wojewody, podszedł więc do niego i jego rzecznika, a następnie - jak relacjonuje - miał powiedzieć, by obaj ustalili między sobą, kto ma co mówić, a wtedy nagranie zostanie zrealizowane.

Jeszcze na miejscu, jak mówią dziennikarze obecni na konferencji, wojewoda zgłosił pretensje pod adresem dziennikarza, zarzucając mu nieuprzejme zachowanie.

Prezes chciał przeprosin dla wojewody

Po powrocie do redakcji reportera wezwał na rozmowę prezes Radia Szczecin, Wojciech Włodarski. Według dziennikarzy miał postawić reporterowi ultimatum: albo przeprosi wojewodę, albo pożegna się z rozgłośnią. Dziennikarz nie przeprosił, w związku z czym umowa, obowiązująca (z przerwami) przez pięć lat, nie została przedłużona.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Za dziennikarzem ujął się wówczas zespół, zaś - jak wynika z naszych informacji - redaktor naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski rekomendował prezesowi przedłużenie umowy.

– To na prośbę Tomka ten dziennikarz wrócił do radia ostatnio. Naczelny cenił jego pracę, więc nic dziwnego, że miał odmienne zdanie od prezesa w kwestii umowy – mówią nasi informatorzy.

"Nie przestrzegał ram czasowych dyżurów"

Zapytany o powody zakończenia współpracy, prezes Wojciech Włodarski przekazał nam: "Pan Redaktor nie został zwolniony; miał ważną do końca roku umowę cywilno-prawną, którą w zasadzie realizował w formie dyżurów popołudniowych - kilka dyżurów w miesiącu. Dyżur reporterski w redakcji informacji trwa od 15 do 22, Pan Redaktor niestety nie przestrzegał ram czasowych".

Zapytany o ustosunkowanie do tych słów, dziennikarz uśmiecha się i mówi: - Pozostawię to bez komentarza. Trudno nie odnieść wrażenia, że to tylko pretekst.

Reporter pożegnał się z koleżankami i kolegami z redakcji na zamkniętej grupie na Facebooku. Napisał tam m.in.: "Ja wybrałem brak zgody na mobbing, szantażowanie i klękanie przed politykami. Kuriozalna sytuacja (to w kontekście nieprzedłużenia umowy – przyp.), ale biorąc pod uwagę, że rozgłośnią rządzi osoba niekompetentna z partyjnego nadania, niespecjalnie jestem zdziwiony".

Z naszych informacji wynika, że reporter nie wiąże już swojej przyszłości zawodowej z dziennikarstwem.

Zmiany w Radiu Szczecin

Wojciech Włodarski został prezesem Radia Szczecin w lutym 2021 roku. Zastąpił Artura Kubaja, który najpierw został zawieszony przez radę nadzorczą, a następnie sam zrezygnował.

Wcześniej Włodarski był zastępcą dyrektora OW NFZ w Szczecinie ds. ekonomiczno-finansowych, a także członkiem rady nadzorczej - Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim (od 2017 roku), prezesem zarządu Zachodniego Centrum Medycznego. Jego doświadczenie medialne to bycie współpracownikiem "Międzyrzeckiej Gazety Powiatowej" (1999-2002) i redaktorem naczelnym „Gazety Numerowej”.

Już po tym, jak Włodarski został prezesem, z rozgłośni odeszli redaktor naczelny Przemysław Szymańczyk i przewodniczący rady nadzorczej Paweł Bakun. Stanowisko naczelnego przez pewien czas pełnił wówczas prezes Włodarski, następnie objął je Tomasz Duklanowski.

W okresie od kwietnia do września 2021 roku Radio Szczecin miało 14,4 proc. słuchalności na rynku szczeciński, oddając pozycję lidera radiu RMF FM.

Dołącz do dyskusji: Reporter Radia Szczecin stracił pracę, bo nie chciał przeprosić wojewody? Prezes: nie przestrzegał dyżurów

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wartyl
Ot cały PiS w pigułce. Należy bić czołem przez towarzyszem prezesem a jak nie to zniszczymy! Nikt nie może mieć własnego zdania.
odpowiedź
User
x
Wkradł się błąd- Wojewoda ma na imię Zbigniew :-)
odpowiedź
User
Deszczyk
No dobra, to co dokładnie powiedział i czy przestrzegał czasu tych dyżurów, czy nie?
odpowiedź