SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM rządzi w miastach i aglomeracjach pow. 500 tys. mieszkańców (raport za 2016 rok)

Wśród siedmiu polskich miast i aglomeracji, liczących pow. 500 tys. mieszkańców, w czterech miejscach liderem słuchalności w 2016 roku było RMF FM - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za 2016 rok przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w największych polskich miastach i aglomeracjach (liczących pow. 500 tys. mieszkańców), pod względem udziału słuchania, w grupie wiekowej słuchaczy od 15 do 75 lat.

W Warszawie liderem było Radio ZET (12,8 proc. udziału). Oczko niżej znalazła się Trójka (11,1 proc.), a na podium uplasowało się jeszcze RMF FM (9,4 proc.).

Pierwszą lokatę w Aglomeracji Śląskiej zajęło RMF FM (30,9 proc.). Drugie miejsce zajęła Trójka (11,3 proc.), a trzecie - Radio Piekary (5,2 proc.).

W Trójmieście liderem było RMF FM (16 proc.). Drugą pozycję zajęła Trójka (13,8 proc.), a oczko niżej uplasowało się Radio ZET (10,8 proc.).

W Krakowie pierwsza lokata należała do RMF FM (22,3 proc.). Drugie miejsce zajęła Trójka (14 proc.). Podium ex aequo uzupełniają TOK FM i Radio ZET (po 7,1 proc.).

Na pozycji lidera rynku radiowego w Łodzi uplasowało się RMF FM (15,6 proc.). Podium uzupełniają Trójka (11,6 proc.) i Radio ZET (10,6 proc.).

We Wrocławiu pierwsza była Trójka (12,4 proc.). Drugie miejsce zajęło RMF FM (9,9 proc.), a trzecie - TOK FM (8,3 proc.).

W Poznaniu pierwsze miejsce zajęła Eska (12,1 proc.). Druga była Trójka (11,3 proc.), a podium uzupełnia RMF FM (10 proc.).

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w IV kwartale 2016 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Natomiast wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM rządzi w miastach i aglomeracjach pow. 500 tys. mieszkańców (raport za 2016 rok)

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Agata Agata
RMF FM ma najwyższą słuchalność? Czyli według lewaków jest to najlepsze radio odnoszące same sukcesy. :lol: W końcu dla lewaków wysoka słuchalność = sukces; niska słuchalność = porażka. :twisted: :twisted: :twisted: Dla śmiesznych lewaków poziom merytoryczny programu nie jest istotny, liczą się wyłącznie procenty słuchalności. :lol: Ci, którzy tak zaciekle wyśmiewają Polskie Radio z powodu spadku słuchalności, powinni za ideał programu radiowego uznać RMF FM, bo przecież ma taaaaką wysoką słuchalność. :twisted:
13 21
odpowiedź
User
problemy z płcią ?
Maciej konserwatywny = Agata Agata = Krycha z Wałbrzycha = świr
14 11
odpowiedź
User
Krycha z Wałbrzycha
Maciej konserwatywny = Agata Agata = Krycha z Wałbrzycha = świr

Lewackie bzdury. :) Maciej konserwatywny pożegnał się z tym portalem 27 stycznia i już się nie udziela, a ja nie jestem Maciejem.
Tak trudno się niektórym pogodzić z tym, że Maciej nie był osamotniony i że ktoś może mieć podobne zdanie do Macieja. :P

Zgadzam się z Agatą Agatą. Strasznie niekonsekwentni i hipokryzyjni są niektórzy słuchacze Polskiego Radia (Trójki w szczególności). Nie interesują ich stacje komercyjne i uważają, że wysoka słuchalność RMF czy Zet nie jest równoznaczna z wysokim poziomem tych stacji, ale kiedy ich Trójka trochę straciła na słuchalności, to już jest to według nich porażka. :P Hahaha, zabawni są ci fajnosłuchacze. :)
10 14
odpowiedź
User
nadal problemy z płcią ?
Maciej konserwatywny = Agata Agata = Krycha z Wałbrzycha = świr

Lewackie bzdury. Maciej konserwatywny pożegnał się z tym portalem 27 stycznia i już się nie udziela, a ja nie jestem Maciejem.
Tak trudno się niektórym pogodzić z tym, że Maciej nie był osamotniony i że ktoś może mieć podobne zdanie do Macieja.

Zgadzam się z Agatą Agatą. Strasznie niekonsekwentni i hipokryzyjni są niektórzy słuchacze Polskiego Radia (Trójki w szczególności). Nie interesują ich stacje komercyjne i uważają, że wysoka słuchalność RMF czy Zet nie jest równoznaczna z wysokim poziomem tych stacji, ale kiedy ich Trójka trochę straciła na słuchalności, to już jest to według nich porażka. Hahaha, zabawni są ci fajnosłuchacze.


Maciej konserwatywny = Agata Agata = Krycha z Wałbrzycha = świr
11 9
odpowiedź
User
Krycha z Wałbrzycha
Bzdura powtórzona dwa razy nie staje się prawdą. :) Możesz powtórzyć to samo nawet dwadzieścia razy i to też nic nie zmieni. :P
10 10
odpowiedź