SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Wawa straci koncesje?

KRRiT zagroziła wczoraj, że odbierze Radiu Wawa koncesję

Wczoraj Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek, na podstawie art.10 ust.3 ustawy o radiofonii i telewizji wezwała Radio WAWA do natychmiastowego zaniechania rozpowszechniania i tworzenia audycji - konkursu p.t."Co zrobisz za 100 000 złotych". W konkursie, w którym słuchacze mają wybrać oraz nagrodzić najdziwniejszy i niecodzienny pomysł, pojawiają się ze strony uczestników różne makabryczne propozycje jak obcięcie palca, zamknięcie w trumnie i wiele innych.

- Członkowie KRRiT uznali, że dalsza emisja audycji może naruszać przepisy ustawy o radiofonii i telewizji z 29 grudnia 1992 a w szczególności art.18 ust. 1 i 3 . /Art. 18 ust.1: Audycje nie mogą propagować działań sprzecznych z prawe, a polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym. Art.18 ust.3 Audycje, które mogą zagrażać psychicznemu, uczuciowemu lub fizycznemu rozwojowi dzieci i młodzieży nie mogą być rozpowszechniane między godziną 6 rano a godziną 23 - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, Dorota Jasłowska, rzecznik szefowej KRRiT, Danuty Waniek.

Jednocześnie Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Lech Jaworski zapowiedział, że jeśli stacja - Radio WAWA natychmiast nie zastosuje się do wezwania Przewodniczącej, złoży wniosek o wszczęcie postępowania o uchylenie koncesji Spółce WAWA S.A.

- Zastosowaliśmy się do wezwania KRRiT i zaprzestaliśmy nadawania naszego konkursu - poinformował wczoraj Jarosław Paszkowski, dyrektor Radia WAWa.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wawa straci koncesje?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl