SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Wnet dostało od KRRiT częstotliwość we Wrocławiu

KRRiT podjęła wczoraj uchwałę o rozszerzeniu spółce Radio WNET koncesji o stację nadawczą we Wrocławiu - 96,8 MHz. Wygrało ją z Eurozetem, które chciało uruchomić Otoradio.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia Wnet Article

Program Radia Wnet ma charakter uniwersalny, zawierający audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórcze uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.

W swoim wniosku koncesyjnym spółka Radio WNET zadeklarowała rozpowszechnianie audycji wspólnototwórczych, tj. integrujących Polaków żyjących na całym świecie (m.in. w Wilnie, na Ukrainie, Austrii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii).

KRRiT podała, że spółka Eurozet Radio "przedstawiła ofertę programu miejskiego również z dużą ilością słowa, jednak uboższą pod względem różnorodności audycji oraz tematyki wskazanej w ogłoszeniu.

Rozgłośnia Radio Wnet działa od 10 lat w internecie, jej założycielem i szefem jest Krzysztof Skowroński. W połowie listopada ub.r. Radio Wnet zaczęło też nadawać analogowo w Krakowie i Warszawie na przyznanych przez KRRiT częstotliwościach, za które przez 10 lat zapłaci 490,6 tys. zł. Firma bierze udział w konkursie na częstotliwości w Białymstoku i Szczecinie.

W ub.r. Radio Wnet zanotowało 458,1 tys. zł wpływów sprzedażowych i 265,8 tys. zł straty netto, wobec 1 mln zł przychodów i 15 tys. zł zysku netto w 2017 roku. Jesienią ub.r. stacja została dokapitalizowana kwotą 1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet dostało od KRRiT częstotliwość we Wrocławiu

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
Częstotliwość jak zwykle idealnie dobrana,coś w stylu 90.4,101.5,103.7,czy rewelka jak 106.9...
Brawo dla naszych uczonych.
12 1
odpowiedź
User
marketer
co za niespodzianka.

częstotliwość w szczenie i Białymstoku mogliby już przyznać od razu, bez robienia durnych konkursów.
16 7
odpowiedź
User
Swordfish
W końcu! Nie będzie to nadajnik mocnego rażenia, tylko małe światełko na 2-3 dzielnice. Ale zawsze coś. Wnet jest czymś między Trójką, a Tok FM. Ambitna muzyka rockowa i publicystyka. Czekam na poranek specjalny z Wrocławia. Proponuję odwiedzić Centrum Zajezdnia.
18 17
odpowiedź