SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wnet już nie rośnie na koncesjach. Rentowność mocno w dół

W ub.r. koszty Radia Wnet poszły w górę o ponad 10 proc. przy minimalnym wzroście wpływów. W konsekwencji wynik netto rozgłośni zmalała o ponad 670 tys. zł.

Krzysztof Skowroński - prezes SDP/ Fot. sdp.plKrzysztof Skowroński - prezes SDP/ Fot. sdp.pl

Radio Wnet osiągnęło w ub.r. prawie 5 mln zł przychodów. To wzrost o 0,6 proc. z 4,97 mln zł w 2022 roku.

Stacja zarabia przede wszystkim z reklam. Kilka lat temu jej zasięg mocno wzrósł, ponieważ dzięki koncesjom od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaczęła emisję analogową w Warszawie i Krakowie (jesienią 2018 roku), Wrocławiu i Białymstoku (w połowie 2020 roku), Szczecinie, Łodzi i Bydgoszczy (w połowie 2021 roku) oraz Lublinie (latem 2022 roku).

Według badania Radio Track od marca do maja br. Radio Wnet miało 0,5 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 0,2 proc. rok wcześniej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Działalność operacyjna rozgłośni kosztowała w ub.r. 5,28 mln zł, po wzroście rok do roku o 11,5 proc. To głównie efekt wzrostu pozostałych kosztów rodzajowych z 667,1 tys. do 1,2 mln zł.

Wydatki na usługi obce zwiększyły się z 2,03 do 2,44 mln zł, natomiast nakłady na wynagrodzenia zmalały z 1,98 do 1,62 mln zł, a na zużycie materiałów i energii - z 50,9 do 20,9 tys. zł.

Pozostałe wpływy operacyjne poszły w dół z 489,8 do 303,2 tys. zł, pozostałe koszty operacyjne - z 45,1 do 20,5 tys. zł, a koszty finansowe - z 16,5 do 13 tys. zł.

Zysk operacyjny Radia Wnet skurczył się z 681,1 do 3 tys. zł, a wynik netto - z 666,1 tys. zł zysku do 9,6 tys. zł straty.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2023, a poprzedni - 2022

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet już nie rośnie na koncesjach. Rentowność mocno w dół

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mhi
Zabrali niewidzialna rękę Daniela z Pcimia to wyniki są jakie są, chociaż nie uważam że jest jakieś zle radio na tle potworków RMF i ZET.
odpowiedź
User
plum plam
Zabrali niewidzialna rękę Daniela z Pcimia to wyniki są jakie są, chociaż nie uważam że jest jakieś zle radio na tle potworków RMF i ZET.
Bo to zabawa w radio jest, żeby panowie i panny redaktorki miło spędzali razem czas i czuli misję.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Zostań patronem, aby radio utrzymał się. Niech wprowadzą gry: zadzwoń i wygraj plakat z autografem Kim Dzong Una, tylko 10 zł za SMS.
odpowiedź