SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowa słuchalność RMF FM w III kwartale. Trójka z 4,6 proc. - najgorszy wynik od 2002 roku

W trzecim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które odnotowało drugi najlepszy wynik w historii nadawania. Stacja ta również pochwalić się mogła zdecydowanie największym wzrostem udziału w zestawieniu. Z kolei najwięcej straciła Trójka, która odnotowała również najgorszy wynik od 2002 roku - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lipca do września 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 28,3 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to drugi najwyższy wynik tej stacji w historii nadawania (rekordowy udział - 29,2 proc. - zanotowano w fali czerwiec-sierpień 2019). Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 2,3 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,3 proc. (udział tej stacji względem fali lipiec-wrzesień 2018 się nie zmienił).

Od kwietnia br. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak. W ostatnim czasie z rozgłośnią rozstała się dyrektor informacji Katarzyna Buszkowska, jej obowiązki przejął wspomniany już wyżej Celeda.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,8 proc., po wzroście o 0,2 pkt. proc.

Tuż za podium uplasowała się publiczna Jedynka. Udział tej stacji spadł o 0,6 pkt. proc. do 6,1 proc.

Czołową piątkę zamyka Trójka z wynikiem na poziomie 4,6 proc. - najniższym od 2002 roku. W najnowszej fali udział  w rynku poszedł w dół o 1,1 pkt. proc., czyli najbardziej w zestawieniu. Program III jest coraz bliżej najgorszego swojego rezultatu w historii badania Radio Track, prowadzonego od 2001 roku - w fali lipiec-wrzesień 2002 roku Trójka miała 4,3 proc.

W sierpniu ub.r. zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu br. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby.

Wysoki wzrost, wynoszący 0,4 pkt. proc., osiągnęła stacja RMF MAXXX, której wynik zwiększył się do 4,1 proc.

Znaczące spadki odnotowały: Audytorium 17 (o 0,9 pkt. proc. do 4,2 proc. udziału) i VOX FM (o 0,5 pkt. proc. do 3,4 proc.).

Najniższą słuchalność w historii badania Radio Track zanotowało Radio Maryja - spadek z 1,5 proc. do 1,2 proc.

https://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/images/radio%20lipiec-wrzesie%C5%84%202019-1.png

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowa słuchalność RMF FM w III kwartale. Trójka z 4,6 proc. - najgorszy wynik od 2002 roku

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antena
To juz jest nudne. Zobaczymy jaka bedzie prawdziwa sluchalnosc RMFu gdy pojawia sie na rynku prawdziwe badania sluchalnosci, a nie jak teraz - deklaracje.
17 56
odpowiedź
User
Media Publiczne
Najważniejsze że PiS wygrało wybory. Sluchalność nieistotna.
22 24
odpowiedź
User
K2101
Więcej polityki,
Więcej!
Ja chciałbym podkreślić że ten trend utrzyma się przez kolejne 4 lata.
Informuję, że Czwórka nie wróci raczej na FM. Chyba, że państwo ustali nową sieć częstotliwości.
21 2
odpowiedź