SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowa słuchalność RMF FM w III kwartale. Trójka z 4,6 proc. - najgorszy wynik od 2002 roku

W trzecim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które odnotowało drugi najlepszy wynik w historii nadawania. Stacja ta również pochwalić się mogła zdecydowanie największym wzrostem udziału w zestawieniu. Z kolei najwięcej straciła Trójka, która odnotowała również najgorszy wynik od 2002 roku - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lipca do września 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 28,3 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to drugi najwyższy wynik tej stacji w historii nadawania (rekordowy udział - 29,2 proc. - zanotowano w fali czerwiec-sierpień 2019). Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 2,3 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,3 proc. (udział tej stacji względem fali lipiec-wrzesień 2018 się nie zmienił).

Od kwietnia br. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak. W ostatnim czasie z rozgłośnią rozstała się dyrektor informacji Katarzyna Buszkowska, jej obowiązki przejął wspomniany już wyżej Celeda.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,8 proc., po wzroście o 0,2 pkt. proc.

Tuż za podium uplasowała się publiczna Jedynka. Udział tej stacji spadł o 0,6 pkt. proc. do 6,1 proc.

Czołową piątkę zamyka Trójka z wynikiem na poziomie 4,6 proc. - najniższym od 2002 roku. W najnowszej fali udział  w rynku poszedł w dół o 1,1 pkt. proc., czyli najbardziej w zestawieniu. Program III jest coraz bliżej najgorszego swojego rezultatu w historii badania Radio Track, prowadzonego od 2001 roku - w fali lipiec-wrzesień 2002 roku Trójka miała 4,3 proc.

W sierpniu ub.r. zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu br. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby.

Wysoki wzrost, wynoszący 0,4 pkt. proc., osiągnęła stacja RMF MAXXX, której wynik zwiększył się do 4,1 proc.

Znaczące spadki odnotowały: Audytorium 17 (o 0,9 pkt. proc. do 4,2 proc. udziału) i VOX FM (o 0,5 pkt. proc. do 3,4 proc.).

Najniższą słuchalność w historii badania Radio Track zanotowało Radio Maryja - spadek z 1,5 proc. do 1,2 proc.

https://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/images/radio%20lipiec-wrzesie%C5%84%202019-1.png

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: Rekordowa słuchalność RMF FM w III kwartale. Trójka z 4,6 proc. - najgorszy wynik od 2002 roku

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antena
To juz jest nudne. Zobaczymy jaka bedzie prawdziwa sluchalnosc RMFu gdy pojawia sie na rynku prawdziwe badania sluchalnosci, a nie jak teraz - deklaracje.
odpowiedź
User
Media Publiczne
Najważniejsze że PiS wygrało wybory. Sluchalność nieistotna.
odpowiedź
User
K2101
Więcej polityki,
Więcej!
Ja chciałbym podkreślić że ten trend utrzyma się przez kolejne 4 lata.
Informuję, że Czwórka nie wróci raczej na FM. Chyba, że państwo ustali nową sieć częstotliwości.
odpowiedź