SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM liderem, PR3 z największym spadkiem. Rekordowy wynik Polskiego Radia 24

W okresie od września do listopada br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło zdecydowanie największym wzrostem udziału w zestawieniu. Najwięcej straciła Trójka, a najlepszy wynik w historii zanotowało Polskie Radio 24 - wynika raport Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.comArticle

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 27,5 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 1,3 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,4 proc. (udział tej stacji względem fali wrzesień-listopad 2018 spadł o 0,7 pkt. proc.).

Od kwietnia br. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak. W ostatnim czasie z rozgłośnią rozstała się dyrektor informacji Katarzyna Buszkowska, jej obowiązki przejął wspomniany już wyżej Celeda.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 8,1 proc., po wzroście o 0,7 pkt. proc.

Tuż za podium uplasowała się publiczna Jedynka. Udział tej stacji spadł o 0,5 pkt. proc. do 5,7 proc. Czołową piątkę zamyka Trójka z wynikiem na poziomie 4,9 proc. W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 0,8 pkt. proc., czyli najbardziej w zestawieniu.

W sierpniu ub.r. zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu br. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby.

Wysokie wzrosty, wynoszące po 0,5 pkt. proc., osiągnęły RMF MAXXX i TOK FM, których wyniki zwiększyły się do odpowiednio 3,8 proc. i 2,4 proc.

Rekord Polskiego Radia 24

Polskie Radio 24 jest emitowane analogowo od września 2016 roku. W okresie od września do listopada br. Polskie Radio 24 miało 0,7 proc. udziału w rynku słuchalności, to wzrost o 0,1 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. To najlepszy wynik rozgłośni od rozpoczęcia nadawania.

Od czerwca br. dyrektorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24 jest Joanna Turek - zastąpiła na tym stanowisku Pawła Piszczka.

Od marca 2018 r. Joanna Turek była wicedyrektorem Polskiego Radia 24. Wcześniej pełniła w Polskim Radiu 24 funkcje zastępcy sekretarza i sekretarza programu.

W latach 2013-2016 pracowała w Telewizji Republika jako wydawca i dyrektor ds. emisji i ramówki.

Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, studiowała także organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Turek ma w PR 24 jednego zastępcę - to Magdalena Piejko, wcześniej szefowa działu kultury w "Gazecie Polskiej".

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem, PR3 z największym spadkiem. Rekordowy wynik Polskiego Radia 24

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uio
Eska to najlepsze radio w Polsce i na świecie. Eska rządzi. Eska nr 1 w Polsce. Słucham tylko ESKI
odpowiedź
User
ale jaja
Rekordowy wynik PRL 24 aż 0.7% :P
odpowiedź
User
Nikc
Pisanie w tytule o "rekordowym wyniku PR24" to nieźle naciągana historia. Mieli 0,6, mają 0,7. Ale sukces!
odpowiedź