SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Żak wstrzymuje nadawanie na 88,8 MHz. „Wrócimy niebawem”

Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej w sobotę wstrzymało nadawanie w eterze na fali 88,8 MHz. Powodem jest wygaśnięcie koncesji, a nowa – choć wydana już kilka miesięcy temu – jeszcze nie została aktywowana. Przerwa ma potrwać kilka dni, radia można jednak wciąż i bez przerw słuchać w internecie.

fot. Shutterstock.com Article

Informacja o przerwie w nadawaniu pojawiła się zarówno na stronie internetowej Radia Żak, jak i w mediach społecznościowych. „Ze względu na fakt, że dnia 17 listopada skończyło nam się pozwolenie radiowe, a oczekujemy na wydanie nam kolejnego na następne lata, informujemy o konieczności tymczasowego wstrzymania emisji na falach radiowych 88,8 MHz do momentu rozpatrzenia naszego wniosku” – napisano.

Koncesja na nadawanie została jednak już przedłużona o kolejne 10 lat przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i widnieje na stronach regulatora pod pozycją 562/K/2023-R. Skąd więc przerwa w nadawaniu? Do emisji w eterze brakuje zezwolenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Najprawdopodobniej chodzi o kwestie administracyjno-proceduralne, bowiem w spisie publikowanym przez UKE aż do końca października nie pojawiła się informacja o rezerwacji częstotliwości 88,8 MHz na kolejną dekadę. Zapytaliśmy radiowców o powody wstrzymania emisji, lecz nie uzyskaliśmy odpowiedzi.  
 

Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej to jedna z najstarszych rozgłośni akademickich w Polsce. Można jej słuchać na częstotliwości 88,8 MHz w Łodzi i okolicach, a także przez internet. To jedyna radiostacja w Polsce w pełni zarządzaną przez samych studentów. W eterze Żak zadebiutował w 1996 roku.

Dołącz do dyskusji: Radio Żak wstrzymuje nadawanie na 88,8 MHz. „Wrócimy niebawem”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
O jezusie
koncesja aktywowana? co to, starter simplusa?
2 1
odpowiedź
User
DW
Co znaczy jedyna w pełni zarządzana przez samych studentów? Chodzi o stanowisko redaktora naczelnego?
1 1
odpowiedź
User
słuchacz
Wstyd dla UKE!
5 0
odpowiedź