SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT wstrzymuje się z decyzją o przedłużeniu koncesji dla radia Agory

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podjęła w poniedziałek decyzji o przedłużeniu koncesji Radiu Złote Przeboje 90,0 FM z Legnicy. Monitoring stacji miał wykazać, że rozgłośnia nadaje mniej treści lokalnych niż powinna.

Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, fot. Twitter.com Article

Nadająca na częstotliwości 90,0 MHz w Legnicy rozgłośnia to jedna z 24 stacji należących do sieci Radia Złote Przeboje. Jej właścicielem jest Grupa Radiowa Agory. Stacji w październiku 2023 r. wygasa koncesja. Nadawca złożył wniosek o jej przedłużenie.

- KRRiT wstrzymała się z uchwałą w sprawie koncesji na kolejny okres 10 lat dla programu "Radio Złote Przeboje 90,0 FM" z Legnicy - poinformowała nas w poniedziałek, 21 listopada rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska. - KRRiT wezwała nadawcę do wykazania, że nie narusza warunków zapisanych w koncesji.

Jak się dowiadujemy, regulator zlecił monitoring stacji. To standardowa procedura przed wydaniem kolejnego pozwolenia na nadawanie. Pracownicy KRRiT sprawdzają, czy rozgłośnia wypełnia wszystkie zapisy dotyczące nadawanego programu i emitowanej muzyki zgodnie z koncesją. Monitoring miał wykazać, że legnicki oddział Radia Złote Przeboje emitował mniej wiadomości lokalnych niż powinien. - To nie są duże odchylenia - słyszymy od jednej z osób, która zna sprawę. Nadawca miał zostać poinformowany o wyniku monitoringu. - Teraz ma się poprawić i jeśli kolejny odsłuch wykaże, że wszystko jest zgodne z koncesją, może liczyć na jej przedłużenie - słyszymy.

18 proc. na tematykę lokalną

- Po dzisiejszym posiedzeniu nie otrzymaliśmy żadnej korespondencji z KRRiT w sprawie złożonego wniosku o przedłużenie koncesji dla Radia Złote Przeboje 90,0 FM z Legnicy - poinformowała nas w poniedziałek wieczorem rzeczniczka Agory Agata Staniszewska. - Jak tylko otrzymamy pismo z KRRiT i zapoznamy się z jego treścią, będziemy decydować o dalszych krokach w sprawie.

Zgodnie z koncesją muzyka w Radiu Złote Przeboje w Legnicy ma stanowić ok. 60,5 proc. programu, 15 proc. - reklamy, niecałe 10 proc. - audycje informacyjne, a 9 proc. - audycje publicystyczne. Nadawca deklarował również emisję audycji rozrywkowych, sportowych, dziecięcych i młodzieżowych, edukacyjnych i poradniczych oraz literackich. W koncesji zaznaczono, że stacja przeznaczy 18 proc. tygodniowego czasu nadawania w godz. 6-23 na audycje dotyczące tematyki lokalnej.

Ponad 2,5 proc. słuchalności

Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory, które nadają m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej, a także online. Na antenie można usłyszeć największe przeboje lat 80., 90. i dwutysięcznych. Radio Złote Przeboje w Legnicy zaczęło nadawać 17 stycznia 2014 r.

Jak wynika z badania Radio Track, udział Radia Złote Przeboje pod względem słuchania w okresie od sierpnia do października br. w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 2,7 proc. To o 0,1 pkt proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r.

Dołącz do dyskusji: KRRiT wstrzymuje się z decyzją o przedłużeniu koncesji dla radia Agory

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krrit
Wiadomo! Wspaniała drużyna, oby kiedyś Ci wybrańcy odpowiedzieli za swoje decyzje
13 9
odpowiedź
User
krrit
Wiadomo! Wspaniała drużyna, oby kiedyś Ci wybrańcy odpowiedzieli za swoje decyzje
7 8
odpowiedź
User
Prorok
Zaraz ogłoszą bankructwo. Poczekajcie do kwietnia 2023.
7 10
odpowiedź