SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiowa akcja dla zespołów rockowych

DEMOlka 94 - akcja Radia 94, mająca pomóc młodym, zdolnym zespołom rockowym zaistnieć na polskim rynku muzycznym

Rynek muzyczny w Polsce zdominowany jest przez muzykę masową, komercyjną, łatwą w odbiorze. Wytwórnie fonograficzne preferują artystów mieszczących się w nurcie pop, a jeśli wydaje się innych twórców, to są to przeważnie uznane gwiazdy, które mają mocną pozycję i gwarantują wydawcy wymierne korzyści. Telewizja i znakomita większość stacji radiowych promują głównie muzykę popularną. Młodym zespołom grającym muzykę odbiegającą od "standardu" ciężko jest się przebić i zaistnieć poza wąskim kręgiem odbiorców.

Jako odpowiedź na taki stan rzeczy narodziła się akcja DEMOlka 94. Chcemy pomóc młodym, zdolnym, ambitnym muzykom i pokazać, że w naszym kraju warto jest promować i wspierać ciężkie granie i że zapotrzebowanie na taką muzykę jest naprawdę duże.

Od 22 lutego w każdą niedzielę w godzinach 18 - 22 na antenie Radia 94 pojawia się audycja DEMOlka 94, którą prowadzi Piotr "Makak" Szarłacki. W audycji prezentowane są nagrania zespołów wybranych przez Kapitułę DEMOlki 94 (przedstawiciele organizatora i znani muzycy) spośród nadesłanych do Radia 94 materiałów demo. Słuchacze Radia 94 głosując na stronie internetowej Radia 94 (www.radio94.pl) będą wybierać zespoły, które wezmą udział w comiesięcznym koncercie. Raz w miesiącu w audycji pojawiać się będzie relacja z imprez DEMOlka 94.

W każdy ostatni wtorek miesiąca (w marcu wyjątkowo w poniedziałek) w warszawskim klubie Proxima odbywać się będzie koncert, w którym wezmą udział 4 zespoły wybrane przez słuchaczy Radia 94 spośród prezentowanych w danym miesiącu w audycji DEMOlka 94. Po ich występie na scenie pojawi się znany polski zespół rockowy. Po koncercie Kapituła DEMOlki 94 ogłosi zwycięzcę, który weźmie udział w wielkim finale.

Pierwszy koncert odbędzie się 29 marca. Na deskach Proximy 4 zespoły wybrane przez słuchaczy Radia 94 będą walczyć o szansę na profesjonalny kontrakt. Ich występy oceniać będzie Kapituła DEMOlki 94 w składzie: Janusz "Kosa" Kosiński (Radio 94) - przewodniczący, Paweł "Drak" Grzegorczyk (Hunter), Sławomir Pietrzak (SP Records), Piotr "Makak" Szarłacki (Radio 94) i Michał Figurski (dyrektor programowy Radia 94). Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Hunter. Kolejna impreza już 27 kwietnia.

Finał akcji odbędzie się na przełomie sierpnia i września w amfiteatrze w parku Sowińskiego na Woli. Wezmą w nim udział zespoły wybrane przez Kapitułę DEMOlki 94 podczas comiesięcznych koncertów. Po nich na scenie pojawi się zespół światowego formatu. Po koncercie Kapituła DEMOlki 94 ogłosi zwycięzcę akcji. Zespół, który zdobędzie największe uznanie jurorów otrzyma kontrakt płytowy w wytwórni SP Records.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radiowa akcja dla zespołów rockowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl