SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiowa Jedynka stawia na publicystykę. Małgorzata Kościelniak poprowadzi trzy pasma

Radiowa Jedynka jesienią postawi na publicystykę i informacje. - To będzie motto tej ramówki - mówi nam Kamil Dąbrowa, dyrektor PR1. Nowościami będą programy Zbigniewa Zeglera i prof. Jerzego Bralczyka, a Małgorzata Kościelniak poprowadzi m.in. „Muzyczną Jedynką”.

Kamil Dąbrowa, były dyrektor radiowej Jedynki, foto: Andrzej Szozda/PRArticle

- Sytuacja międzynarodowa jest bardzo skomplikowana. Chcemy zatem jesienią postawić na publicystykę i informację. „Lato z Radiem” okazało się olbrzymim sukcesem i moglibyśmy kontynuować tę linię muzyczną, ale ten program się kończy i ma swoje prawa. Jedynka jest anteną informacyjną o największym zasięgu w Polsce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kamil Dąbrowa, dyrektor programowy Programu I PR.

W nowej ramówce program „Z kraju i ze świata”, emitowany od poniedziałku do piątku, zostanie przedłużony do pełnej godziny (obecnie jest nadawany o godz. 12.20 i trwa około 30 minut). W trakcie trwania magazynu nie będzie nadawana muzyka.

Z anteny znika niedzielny program „W samo południe”, który zostanie zastąpiony nowym magazynem „Tydzień kontra tydzień” (emisja o godz. 12.10). Prowadzący (Jan Ordyński i Wojciech Mazowiecki) podsumują mijający tydzień i zastanowią się, co może przynieść kolejny. - To będzie materiał bez komentarza. Dotychczas W magazynie „W samo południe” były same rozmowy z gośćmi - mówi Dąbrowa.

Jedynka wprowadza podwójną obsadę serwisantów w popołudniowych dziennika w dni powszednie (nadawanych w godzinach 15.00-19.00), serwisy poranne są już teraz prowadzone przez duety. Wydanie wieczorne „Aktualności” o 19.00 będzie dłuższe.

Przed wakacjami do zespołu PR1 dołączyła Małgorzata Kościelniak. Prowadziła emitowaną w weekendy audycję „Lato z Radiem Extra”. Dziennikarka zostaje w redakcji i będzie gospodarzem poniedziałkowej „Muzycznej Jedynki”, poprowadzi również popołudniowe pasma rozrywkowo muzyczne (emisja od 16.00) - „Sobotę z radiową Jedynką” i „Niedzielę z radiową Jedynką”.

W czwartki pojawi się nowa audycja o muzyce francuskiej „Frankofoniada”, którą poprowadzi Stefan Włodarczyk. Będzie nadawana w ramach „Muzycznej Jedynki”. Nowością jest także „Eklektykon”, którego autorem i prowadzącym jest Zbigniew Zegler, szef muzyczny stacji. - W tym programie będziemy szukali nowych brzmień - mówi dyrektor PR1.

Jesienią na antenie Jedynki pojawi się cykl prof. Jerzego Bralczyka „Porozmawiajmy o słowach”, w którym odpowie on na pytania słuchaczy dotyczące polszczyzny. Nowością będzie „Rewizja osobista”, sobotnia audycja Janusza Weissa, nadawana o godz. 18.15, w której prowadzący spotyka się z ludźmi estrady i kultury z lat 70.

 - Ze względu na doświadczenie konferansjerskie Janusza Weissa, chcemy z nim się wybrać w te różowe lata 70. - mówi Dąbrowa. Kontynuowany będzie również cykl „Wszystko co chciałbyś wiedzieć, ale bałbyś się zapytać”.

Z ramówki spadł natomiast program „Daję słowo” duetu Grzegorz Markowski i Krzysztof Materna. Stało się tak, bo Jedynka nie doszła z publicystami do porozumienia.

Nowa ramówka Programu I Polskiego Radia startuje 23 września br.

Dołącz do dyskusji: Radiowa Jedynka stawia na publicystykę. Małgorzata Kościelniak poprowadzi trzy pasma

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tarpan
Całe wakacje czekałem na powrót audycji Daję słowo, a tu taki news. Panie Dąbrowa, idź pan w h. z takim żartem.
odpowiedź
User
Krasawica
Polskie radio ma 17 rozgłośni lokalnych i z żadnej z nich nie bierze nikogo na antenę swojej podstawowej stacji. PR 1 woli zatrudniać pp. Weissa, Kościelniak, Mazowieckiego, Włodarczyka czy Markowskiego, osłuchanych w stacjach komercyjnych. To po co te 17 rozgłośni lokalnych, skoro nie są one w stanie zadowolić kierownictwa PR 1 ? A może to kierownictwo PR 1 niespecjalnie wie cokolwiek o radiowcach z 17 rozgłośni lokalnych ?
odpowiedź
User
Wujek
Polskie Radio nie ma 17 lokalnych rozgłośni. To są oddzielne spółki, które mają swoich prezesów, kierowników itp.itd. Powinni zamnknąć ten chłam na 4 spusty.
odpowiedź