SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radosław Kucko po 13 latach w Interii przechodzi do zarządu Gremi Media

Z początkiem stycznia Radosław Kucko został powołany do zarządu Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej”, „Parkietu” i „Sportu”. Poprzednio był związany z Grupą Interia, a wcześniej m.in. z Onetem.

Radosław Kucko, fot. Gremi MediaArticle

– Doświadczenie, które wniesie do Gremi Media Radek Kucko, zapewni nam przyspieszenie budowania cyfrowej pozycji naszych obecnych produktów. Nie mniej ważna dla nas jest poszerzenie portfolio i tym samym obecności w Internecie - podkreśla Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media.

Maciejowski zarządza firmą od drugiej połowy czerwca 2022 roku, zastąpił na tym stanowisku Tomasza Jażdżyńskiego. W zarządzie jako wiceprezes pozostaje też Jarosław Machocki, pod koniec sierpnia wycofał rezygnację złożoną dwa miesiące wcześniej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Praca w najbardziej opiniotwórczym medium w kraju jest zaszczytem, ale również dużym zobowiązaniem. Priorytetem dla mnie i całego zarządu jest utrzymanie wysokiej jakości treści oraz niezależności dziennikarskiej, które są znakiem firmowym mediów należących do Gremi Media. Jestem pewien, że te wartości pozwolą nam na pozyskanie szerokiej grupy odbiorców, zarówno naszych usług otwartych jak i subskrypcyjnych - zapewnia Radosław Kucko.

Radosław Kucko w Interii i Onecie

Poprzednio przez 13 lat Radosław Kucko był związany z Grupą Interia. Jako członek zarządu nadzorował zespoły badań i analiz, produkty komunikacyjne z pocztą portalu oraz grupa serwisów tematycznych. Był również odpowiedzialny za wykorzystanie treści redakcyjnych Grupy Bauer (była właścicielem Grupy Interia do połowy 2020 roku) oraz sprzedaż produktów pozareklamowych.

Przedtem przez 9 lat pracował w Onecie. Był dyrektorem badań i analiz, odpowiadał również za działy rozwoju produktu reklamowego, hostingu oraz wsparcia użytkowników. W latach 1997-2000 był natomiast szefem pracowni CATI w Pracowni Badań Społecznych w Sopocie

W latach 2001-2004 pełnił funkcję członka rady nadzorczej spółki Polskie Badania Internetu, w której tworzył standard pomiaru Internetu w Polsce. Przez kolejne 15 lat - najpierw z ramienia Onetu, a potem Interii - należał do rady badania Megapanel, oraz stałego zespołu metodologicznego spółki.

Radosław Kucko ukończył wydział Ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim o profilu statystyka i ekonometria oraz badania rynku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Gremi Media wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet” i „Sport”, ich platformy internetowe oraz miesięcznik „Uważam Rze Historia” oraz ma pakiety kontrolne w firmach e-Kiosk i Kancelarie RP.

W trzecim kwartale 2022 roku skonsolidowane przychody Gremi Media zmalały o 2,9 proc. do 23,65 mln zł, a zysk netto spadł z 3,12 mln do 657 tys. zł. Wyniki finansowe firmy pogorszyły się także w ujęciu trzech kwartałów.

Dołącz do dyskusji: Radosław Kucko po 13 latach w Interii przechodzi do zarządu Gremi Media

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Violet
Niech dokonuje takich wyborów, które będą dla niego optymalne.

Natomiast chciałbym wyrazić swoją niesamowitą radość z faktu, że Interia wyłączyła komentarze. Przecież jaka to jest ulga nie widzieć pod artykułami codziennych wpisów pewnej osoby ciągle wyróżniającej je i wklejającej ciągi żalenia się i czepiania się. Patrzenie na to powodowało u mnie odruch wymiotny! Jaka to jest ulga, że to wszystko poszło się paść. Nie ma komentarzy i jest spokój!

Decyzja Interii o wyłączeniu komentarzy to jest 1000/1000! To jest max!
odpowiedź
User
olo
Czyli rzepa dochodzi do poziomu interii i onetu. Poziom ameby.
odpowiedź
User
viking69
Powodzenia !
odpowiedź