SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radosław Różycki rzecznikiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odeszła Anna Lutek

Radosław Różycki objął stanowisko dyrektora Centrum Informacyjnego i rzecznika prasowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zastąpił Annę Lutek, która odeszła z resortu.

Radosław Różycki Article

Radosław Różycki jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja: dziennikarstwo i komunikacja społeczna). Jego doświadczenie zawodowe obejmuje pracę m.in. w mediach i bankowości.

Współpracował lub pracował jako dziennikarz w dziale międzynarodowym ogólnopolskiego dziennika „Życie”, w informacyjnych i publicystycznych serwisach internetowych. W latach 2006-2009 kierował redakcją internetową Polskiego Radia, był również dziennikarzem i redaktorem w tej instytucji (do 2011 roku).

W ostatnich latach pracował w Banku Zachodnim WBK, gdzie zajmował się m.in. komunikacją z mediami, analizą prasy i gospodarczego oraz społeczno-politycznego otoczenia biznesu. Zajmował się też tłumaczeniem tekstów literackich (jest autorem m.in.  nowego przekładu opowiadań Josepha Conrada).

Jako dyrektor Centrum Informacyjny i rzecznik prasowy MKiDN, Radosław Różycki zastąpił Annę Lutek, która odeszła z ministerstwa. Na stanowiskach tych pracowała od grudnia ub.r., w tym czasie była również doradcą w gabinecie politycznym ministra Glińskiego.

Wcześniej przez ok. sześć lat pracowała w mediach publicznych, w tym w Polskim Radiu. W latach 2007-2009 była pracownikiem wydziału marketingu narodowego w Departamencie Promocji Gospodarczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wcześniej dwa lata pracowała w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radosław Różycki rzecznikiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odeszła Anna Lutek

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Blanka
Pół roku minęło i zmiana za zmianą. Ale każda dobra, prawda? Bo nasza!
16 8
odpowiedź
User
Bibik
Już z twarzy widać, że "na odcinku kultury" ten pan ma szansę na... rozwój? :D
15 11
odpowiedź
User
Sykoraks
Oboje państwo i była rzecznik i obecny mają pewne wspólne cechy. Trzy cechy.
Bierni. Mierni. Wierni.
14 11
odpowiedź
User
dociekliwy
A ja się zapytam tylko, czy był konkurs? Bo obsadzanie stanowisk bez konkursu dotyczy od 22 lutego tylko wyższych stanowisk w służbie cywilnej.... Może nowy rzecznik odpowie?
10 9
odpowiedź
User
Linda
Fatalne zdjęcie:(
11 8
odpowiedź