SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radosław Wiśniewski prezesem firmy Redan

Rada nadzorcza spółki Redan powołała na stanowisko prezesa Radosława Wiśniewskiego, podała spółka w komunikacie. Jego poprzednik, Bogusz Kruszyński, został wiceprezesem spółki.

"Rada nadzorcza Redan na posiedzeniu w dniu 13 czerwca 2012 r., podjęła uchwałę o powierzeniu funkcji prezesa zarządu spółki Radosławowi Wiśniewskiemu, dotychczasowemu przewodniczącemu rady nadzorczej i głównemu akcjonariuszowi spółki. Bogusz Kruszyński powrócił na stanowisko wiceprezesa zarządu Redan, które piastował w latach 2005-2011. Michał Kałużyński, powołany do zarządu Redanu pod koniec 2010 r., który jednocześnie piastował stanowisko prezesa zarządu spółki Top Secret, skoncentruje się w całości na realizacji jej ambitnych celów" - czytamy w komunikacie.

Zmiana w zarządzie Redan związana jest z rozpoczętymi w 2011 r. przekształceniami mającymi na celu przeniesienie zarządzania operacyjnego na spółki zależne odpowiadające za działania na rynku modowym (Top Secret Sp. z o.o.) i dyskontowym - sieć sklepów TextilMarket - (Adesso S.K.A.). Spółka Redan i jej zarząd skoncentrują się na wyznaczaniu celów strategicznych dla całej Grupy Kapitałowej i będą pełnić funkcję nadzorczą względem spółek zależnych wchodzących w jej skład, podano także.

"Wprowadzone zmiany w zarządzie Redan uproszczą korporacyjną strukturę zarządzania Grupą Redan i wzmocnią realizację strategii rozwoju w obu sektorach: modowym i dyskontowym" - powiedział Wiśniewski, cytowany w komunikacie.

Redan miał 5,49 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 1,98 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 87,33 mln zł wobec 76,61 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Radosław Wiśniewski prezesem firmy Redan

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl