SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radosław Wójcik head of gaming marketing w LiquidThread

Radosław Wójcik, dotychczasowy dyrektor marketingu w Polskiej Lidze Esportowej (PLE), dołączy do agencji LiquidThread jako head of gaming marketing.

Radosław WójcikArticle

Do zadań Wójcika w Publicis Groupe należeć będzie rozwinięcie i poszerzenie oferty produktowej grupy w obszarze gamingu, odpowiadającej na aktualne potrzeby marketingowe i cele biznesowe klientów agencji tworzących grupę w Polsce.

Będzie również dbał o pogłębianie i stałą wymianę wiedzy na temat gamingu w grupie, działając w oparciu o model operacyjny Power of One.

– Dołącza do naszej organizacji ekspert z ekstraklasy gamingu w Polsce. Wieloletnie doświadczenie agencyjne i marketingowe Radka, gwarantują doskonałe zrozumienie potrzeb biznesowych klientów i połączenie ich z powszechnym zainteresowaniem konsumentów nowoczesną rozrywką, wykorzystującą zaawansowane technologie. Gaming od dawna nie jest tylko ciekawostką dla marketerów, ale jednym z najważniejszych kanałów angażującej komunikacji z konsumentami. Jestem przekonany, że wiedza i pasja Radka, w połączeniu z naszymi dotychczasowymi dokonaniami w gamingu, wyniosą tę dyscyplinę w naszej firmie na najwyższy rynkowy poziom – mówi Łukasz Borek, general manager LiquidThread.

Dotychczas kompetencje gamingowe rozwijane były w Publicis Groupe przez GameLab złożony z grupy specjalistów wybranych agencji, co zaowocowało projektami dla takich klientów jak E.Wedel, Blik, Żabka czy Orange.

Radosław Wójcik z Polską Ligą Esportową związany od połowy 2020 r.

Radosław Wójcik z Polską Ligą Esportową związany był od lipca 2020 r. Odpowiadając za komunikację marketingową i PR zajmował się przede wszystkim budowaniem reputacji firmy i percepcji esportu w środowisku biznesowym i marketingowym.

– Jeżeli rozumiemy, że budowanie pozytywnych doświadczeń konsumentów na całej ścieżce ich kontaktów z marką jest kluczem do sukcesu biznesowego firmy, to podążając tą ścieżką nie możemy pominąć obecności marki w środowisku gamingowym. W Polsce żyje 20 mln graczy! Rozwój technologiczny i wszechobecność rozrywki digitalowej spowodowały, że coraz większa część konsumentów równolegle przełącza się pomiędzy światami gamingu i realnym. Skoro w dyskusjach branżowych coraz śmielej rozmawiamy już o metaversie, to obecność marketingowa w grach, które stanowią pomost między oboma światami, wydaje się oczywista. Cieszę się, że wracam do Publicis Groupe po trzynastu latach, w tak rewolucyjnym momencie rozwoju rynku komunikacji. Dla pasjonata gamingu, głodnego marketingowych wyzwań, ogromne portfolio Klientów grupy, poszukujących skutecznych i angażujących sposobów współistnienia z konsumentami w cyfrowym świecie, jest wymarzonym obszarem do działania – powiedział Radosław Wójcik.

Radosław Wójcik będzie współpracował ze wszystkimi agencjami w grupie raportując do Łukasza Borka, general managera LiquidThread.

Radosław Wójcik rozpoczął karierę marketingową w 2005 r., dołączając do agencji reklamowej Leo Burnett. Następnie pracował również w Publicis Worldwide i Cztery Czwarte/Ambasada. W 2010 r. został account managerem w McCann Erickson, gdzie zajmował się między innymi międzynarodowymi działaniami dla firmy Coca-Cola. W 2012 r. objął funkcję senior account managera w Cheil Germany i tam pracował dla marki Samsung. Jeszcze w tym samym roku został dyrektorem zarządzającym w agencji Creathink. W 2019 r. objął stanowisko creative directora w firmie Arskom, a do jego zadań należało stworzenie departamentu kreacji. Ukończył studia na kierunkach: Finanse i Zarządzanie w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania oraz Marketing i Zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego.

Dołącz do dyskusji: Radosław Wójcik head of gaming marketing w LiquidThread

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl