SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rzecznik rządu do dziennikarzy: ws. sądów próbujecie przedstawiać nieprawdziwą narrację PO, nie propagujcie kłamstwa

Rafał Bochenek, rzecznik rządu, zarzucił dziennikarzom, że relacjonując uchwalone właśnie przez Sejm zmiany w systemie sądowniczym, powielają nieprawdziwą narrację Platformy Obywatelskiej. - Jeszcze raz powtarzam: nie propagujcie państwo kłamstwa, nie mówcie państwo nieprawdy, tylko opierajmy się na przepisach - stwierdził.

Rafał Bochenek, fot. KPRMArticle

W czwartek po południu Rafał Bochenek podczas krótkiej rozmowy z dziennikarzami w Sejmie odpowiadał na zastrzeżenia dotyczące uchwalonej właśnie przez Sejm nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Zapewniał, że wszystkie przepisy są zgodne z konstytucją, a podobne regulacje obowiązują w niektórych krajach na zachodzie Europy.

Dziennikarze przywoływali zarzuty niektórych unijnych polityków. Na to Bochenek poprosił, żeby podali konkretny przepis, który zdaniem krytykujących narusza konstytucję. - Bardzo dużo różnych argumentów pada, bardzo różnych zarzutów kompletnie oderwanych od rzeczywistości, kompletnie nieprzystających do tych norm, tych zasad, które są w tych ustawach - zapewnił.

Kiedy jedna z dziennikarek podała zapis o wygaszeniu kadencji obecnych sędziów Sądu Najwyższego, rzecznik rządu zapytał ją, czy przeczytała projekt ustawy. Dodał, że nie zakłada on wygaszenia kadencji, tylko możliwość przesunięcia sędziów w stan spoczynku, co jest zgodne z konstytucją.

- To co próbujecie państwo sączyć Polakom od pewnego czasu do głów i przedstawiać narrację de facto polityków Platformy Obywatelskiej, która nie jest w żaden sposób podszyta prawem, w żaden sposób nie nawiązuje do regulacji konstytucyjnych, jest nieprawdziwa. To jest po prostu jedno wielkie kłamstwo, próba manipulowania polskim prawem - skomentował Rafał Bochenek. - Jeszcze raz powtarzam: nie propagujcie państwo kłamstwa, nie mówcie państwo nieprawdy, tylko opierajmy się na przepisach - zaapelował.

Rafał Bochenek jest rzecznikiem rządu od stycznia ub.r., a w czerwcu br. objął funkcję podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik rządu do dziennikarzy: ws. sądów próbujecie przedstawiać nieprawdziwą narrację PO, nie propagujcie kłamstwa

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Panie Bochenek, współczuję panu. No chyba, że ostatnia podwyżka uposażenia była wystarczająca dla wyłączenia rozumu.
Pan prezes-naczelnik chyba już wystarczająco dosadnie pokazał o co chodzi w tych "reformach" wymiaru sprawiedliwości, co tu dodawać?
odpowiedź
User
Master
Ot - taki sam PIS-duś jak oni wszyscy wyznawcy Jarozbawa, tfu!
odpowiedź
User
czytelnik
Bardzo skuteczna strategia - jeśli wystarczająco długo będziemy nazywać głosy krytyczne nieprawdziwymi, media niebędące pod kontrolą - kuźnią fake newsów, a oponentów przedstawiać jako kłamców, to po jakimś czasie część ludzi faktycznie uwierzy, że jedynym źródłem prawdy jest partia i jej przedstawiciele.
Najgorszą rzeczą, jaką może człowiek zrobić w demokratycznym państwie, to zamknąć się w swojej bańce informacyjnej. Dla zdrowia psychicznego trzeba konfrontować swoje opinie z innymi.
odpowiedź