SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twórca ASZdziennika Rafał Madajczak dyrektorem kreatywnym Gazeta.pl

Do zespołu portalu Gazeta.pl dołączy Rafał Madajczak, obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora kreatywnego. Madajczak jest twórcą serwisu satyrycznego ASZdziennik.pl, poprzednio był dyrektorem kreatywnym w Grupie naTemat.

Rafał MadajczakRafał Madajczak

Dyrektor kreatywny marki Gazeta.pl ma być łącznikiem między redakcją oraz działami marketingu i sprzedaży. Rafał Madajczak będzie odpowiadał za tworzenie i nadzorowanie całokształtu działań mających na celu realizację strategii komunikacji portalu i budowanie wizerunku marki Gazeta.pl. Będzie uczestniczył m.in. w przygotowywaniu koncepcji i w realizacji projektów komercyjnych i content marketingowych. Madajczak będzie współpracował z Michałem Rutkowskim, dyrektorem marketingu Gazeta.pl.

. - Nie da się dziś robić wielkiego marketingu w oderwaniu od contentu. W mijającym roku udało nam się razem z partnerami stworzyć i wypromować Ostatni „Twój Weekend” - jak się okazało najczęściej nagradzaną akcję w historii polskiej reklamy. To powód do dumy, ale też zobowiązanie do dalszego działania. Rafał Madajczak jest jedną z najbardziej kreatywnych postaci w świecie polskich mediów, jestem pewien, że będziemy mogli razem z nim realizować kolejne ciekawe akcje na styku redakcji z marketingiem i sprzedażą - opisuje Michał Rutkowski, dyrektor marketingu Gazeta.pl.

- Bardzo się cieszę, że dołączę do Gazeta.pl. Moim zdaniem, to dziś najbardziej progresywny duży portal w kraju, z dynamicznym zespołem, któremu ciągle chce się walczyć o więcej i realizować niestandardowe pomysły - komentuje Rafał Madajczak.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. portal Gazeta.pl zanotował 9,87 mln użytkowników i 201,7 mln odsłon, a wszystkie strony i aplikacje Grupy Gazeta.pl - 16,01 mln użytkowników i 509,5 mln odsłon.

Pion internetowy Agory (obejmujący też kilka spółek zależnych, m.in. Goldenline i Yielbird) w pierwszych trzech kwartałach br. osiągnął wzrost przychodów o 6,2 proc. do 134,3 mln zł oraz 15 mln zł zysku EBITDA (wobec 16,3 mln zł rok wcześniej).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pod koniec grudnia Rafał Madajczak poinformował, że odchodzi z Grupy naTemat, w której ostatnio pełnił funkcję dyrektora kreatywnego. - To było dla mnie sześć kapitalnych lat wśród genialnych ludzi, którzy jeszcze nie raz zadziwią branżę. Ja to już jednak będę podziwiać z innego miejsca - stwierdził Rafał Madajczak.

W 2011 roku Madajczak założył blog satyryczny ASZdziennik.pl. Zamieszczane są na nim żartobliwe wpisy o fikcyjnych wydarzeniach odnoszących się do bieżących spraw politycznych, gospodarczych i sportowych. Tag #ASZdziennik zyskał sporą popularność na Twitterze.

Wiosną 2014 roku 80 proc. udziałów spółki ASZ Dziennik przejął Glob360, właściciel Grupy naTemat. Rafał Madajczak pozostał mniejszościowym udziałowcem i prezesem spółki.

Jednocześnie dołączył do zespołu Grupy naTemat, a ASZdziennik.pl został uruchomiony w nowej wersji, jego redakcję powiększono do kilku osób. Madajczak był redaktorem naczelnym witryny, odpowiadał m.in. za realizację w niej natywnych kampanii marketingowych.

W listopadzie ub.r. objął nowo utworzoną funkcję dyrektora kreatywnego oferty naTemat360, a redaktorem prowadzącym ASZdziennik.pl został Łukasz Jadaś.

Przed dołączeniem do Grupy naTemat Rafał Madajczak pracował jako dziennikarz w „Rzeczpospolitej” i „Przekroju”. Ponadto współtworzył serwis satyryczny o polityce Pardon.pl i był scenarzystą „Rozmów w tłoku” emitowanych w programie „Szymon Majewski Show” w TVN.

Dołącz do dyskusji: Twórca ASZdziennika Rafał Madajczak dyrektorem kreatywnym Gazeta.pl

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
Rafał jest przereklamowany
odpowiedź
User
plol
Kreatywność w agorze? Nie żartujcie
odpowiedź
User
Adrian
Facet od fejków? Będzie tam pasował.
odpowiedź