SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Molenda po 12 latach odchodzi z Radia Szczecin. „Odmówiłem publikacji nierzetelnej informacji”

Wydawca Polskiego Radia Szczecin Rafał Molenda złożył wypowiedzenie i odchodzi z redakcji, bo - jak tłumaczy - rozgłośnia manipuluje informacjami.

Rafał Molenda (ARCHIWUM PRYWATNE)Article

Molenda był wydawcą i serwisantem. W poniedziałek złożył wypowiedzenie i rozstaje się z Radiem Szczecin po 12 latach pracy. Kończy także z zawodem dziennikarza.

- Radio Szczecin stało się narzędziem walki politycznej, narzędziem w rękach PiS. Nie mogłem patrzeć, jak niszczone są elementarne zasady dziennikarstwa, jak manipuluje się informacjami, jak próbuje się przemilczeć pewne fakty. Nie ma mojej zgody na nieetyczne działania - wyjaśnia dziennikarz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Jako powód wskazuje informowanie na antenie Radia Szczecin o sprawie Andrzeja Milczanowskiego, działacza opozycji okresu PRL i ministra spraw wewnętrznych w latach 1992-95. Z relacji Molendy wynika, że Radio Szczecin przekazało nieprawdziwą informację, że Milczanowski spotkał się z byłymi działaczami SB, by obalić rząd PiS, i gloryfikował służby bezpieczeństwa czasów PRL.

- Jako wydawca odmówiłem publikacji kolejnego materiału na ten temat bez przedstawienia stanowiska samego Milczanowskiego. Zostałem ukarany obniżeniem w tym dniu wyceny mojej pracy - o połowę - opisuje. Dodaje, że rocznicę wydarzeń z 4 czerwca 1989 roku rozgłośnia „próbowała przemilczeć”.

Rafał Molenda pracował wcześniej m.in. w TV Gryf, RMF FM, Pomorskiej Stacji Radiowej i Radiu Plama. Dyrektorem Radia Szczecin jest Artur Kubaj.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od listopada ub.r. do kwietnia br. udział Radia Szczecin w rynku w Szczecinie wyniósł 16,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Rafał Molenda po 12 latach odchodzi z Radia Szczecin. „Odmówiłem publikacji nierzetelnej informacji”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
P
To samo dzieje się w innych rozgłośniach regionalnych i na głównych antenach oraz w IAR - wybieranie tematów, przemilczanie innych, "pluralizm" na zasadzie "zaprosimy gości z Gazety Polskiej i Super Expressu i TVP Info", sadzanie przed mikrofon i komputery w redakcji ludzi bez doświadczenia, przyjmowanie ich na etaty, cięcie stawek lub zdejmowanie z grafiku. Zacznijcie w końcu słuchać, żeby usłyszeć część tych problemów.
odpowiedź
User
YKK
Jeszcze tylko dwa lata Panie i Panowie. Wytrzymajcie.
odpowiedź
User
Pany
Radio Szczecin to teraz takie małe wiadomości ze Shrekiem i Szamanem
odpowiedź