SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rafał Molenda po 12 latach odchodzi z Radia Szczecin. „Odmówiłem publikacji nierzetelnej informacji”

Wydawca Polskiego Radia Szczecin Rafał Molenda złożył wypowiedzenie i odchodzi z redakcji, bo - jak tłumaczy - rozgłośnia manipuluje informacjami.

Rafał Molenda (ARCHIWUM PRYWATNE) Article

Molenda był wydawcą i serwisantem. W poniedziałek złożył wypowiedzenie i rozstaje się z Radiem Szczecin po 12 latach pracy. Kończy także z zawodem dziennikarza.

- Radio Szczecin stało się narzędziem walki politycznej, narzędziem w rękach PiS. Nie mogłem patrzeć, jak niszczone są elementarne zasady dziennikarstwa, jak manipuluje się informacjami, jak próbuje się przemilczeć pewne fakty. Nie ma mojej zgody na nieetyczne działania - wyjaśnia dziennikarz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Jako powód wskazuje informowanie na antenie Radia Szczecin o sprawie Andrzeja Milczanowskiego, działacza opozycji okresu PRL i ministra spraw wewnętrznych w latach 1992-95. Z relacji Molendy wynika, że Radio Szczecin przekazało nieprawdziwą informację, że Milczanowski spotkał się z byłymi działaczami SB, by obalić rząd PiS, i gloryfikował służby bezpieczeństwa czasów PRL.

- Jako wydawca odmówiłem publikacji kolejnego materiału na ten temat bez przedstawienia stanowiska samego Milczanowskiego. Zostałem ukarany obniżeniem w tym dniu wyceny mojej pracy - o połowę - opisuje. Dodaje, że rocznicę wydarzeń z 4 czerwca 1989 roku rozgłośnia „próbowała przemilczeć”.

Rafał Molenda pracował wcześniej m.in. w TV Gryf, RMF FM, Pomorskiej Stacji Radiowej i Radiu Plama. Dyrektorem Radia Szczecin jest Artur Kubaj.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od listopada ub.r. do kwietnia br. udział Radia Szczecin w rynku w Szczecinie wyniósł 16,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Molenda po 12 latach odchodzi z Radia Szczecin. „Odmówiłem publikacji nierzetelnej informacji”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
P
To samo dzieje się w innych rozgłośniach regionalnych i na głównych antenach oraz w IAR - wybieranie tematów, przemilczanie innych, "pluralizm" na zasadzie "zaprosimy gości z Gazety Polskiej i Super Expressu i TVP Info", sadzanie przed mikrofon i komputery w redakcji ludzi bez doświadczenia, przyjmowanie ich na etaty, cięcie stawek lub zdejmowanie z grafiku. Zacznijcie w końcu słuchać, żeby usłyszeć część tych problemów.
44 23
odpowiedź
User
YKK
Jeszcze tylko dwa lata Panie i Panowie. Wytrzymajcie.
36 31
odpowiedź
User
Pany
Radio Szczecin to teraz takie małe wiadomości ze Shrekiem i Szamanem
13 24
odpowiedź
User
Szczecinianin
Szkoda że Rafał odszedł, ale w słusznej sprawie. Do Radia Szczecin trafił m.in. Semka - ten sam, który jest związany z PiS-em i Kurskim. Rudawskiego i Chacińskiego wyrzucili za to, że w zeszłym roku z Wałęsą wywiad przeprowadzili, gdzie Wałęsa zdenerwowany wyszedł ze studia - to się nie spodobało Czabańskiemu i ich wyrzucił. Ciekawe kto następny do odstrzału - Arabska-Szmajdzińska, Roszkowski, Thiele, Rokiccy?.
24 27
odpowiedź
User
kawa
Brawo bohaterowie, brońcie swojego honoru w GW, TOK FM-ie,TVN-ie. Tam zakosztujecie prawdziwej tolerancji i obiektywizmu.
34 31
odpowiedź