SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Woś wicenaczelnym „Tygodnika Solidarność”

Od lutego Rafał Woś będzie zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”. Zamierza dalej współpracować z Salon24, Interią i „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Rafał Woś na platformie X stwierdził, że objęcie stanowiska wicenaczelnego „Tygodnika Solidarność” to dla niego naturalny kierunek jako dla „publicysty od lat patrzącego na rzeczywistość  z perspektywy  konsekwentnie pracowniczej”.

Zapewnił, że nie kończy współpracy z serwisem Salon24.pl. - Przeciwnie. Moje teksty nadal będą regularnie ukazywać się na portalu. Rozwijamy też program wideo „Lewy z  Bicepsem”. Bardzo dobrze nam się ten format z @sjastrzebowski buduje i cieszymy się, że jego oglądalność stale rośnie - podkreślił. Woś dalej będzie też pisał felietony do Interii i weekendowego wydania „Dziennika Gazety Prawnej”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Redaktorem naczelnym „Tygodnika Solidarność” od wiosny 2018 roku jest Michał Ossowski, który od 2018 roku pełni funkcję prezesa wydającej tygodnik spółki Tysol.

Rafał Woś w „DGP” i tygodnikach opinii

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” Rafał Woś w pełym wymiarze pracował do połowy 2015 roku. Potem przeszedł do „Polityki”, która nie przedłużyła mu umowy z publicystą niedługo po skrytykowanym przez niektórych czytelników tygodnika jego felietonu „Lewico, czas na współpracę z PiS. Trzeba budować z Kaczyńskim demokratyczny socjalizm” napisanego dla Gazeta.pl.

Od jesieni 2018 do maja 2021 roku Woś był związany z „Tygodnikiem Powszechnym", ponadto przez kilka lat pisał felietony do „Super Expressu”. Po rozstaniu z „Tygodnikiem Powszechnym" dołączył do redakcji serwisu Salon24.pl, który w nowej odsłonie uruchomiła spółka Sławomira Jastrzębowskiego.

Rafał Woś napisał też książki „Dziecięca choroba liberalizmu”, „To nie jest kraj dla pracowników”, „Lewicę racz nam zwrócić, Panie!” oraz „Zimna trzydziestoletnia. Nieautoryzowana biografia polskiego kapitalizmu” i kilka scenariuszy filmowych (m.in. do kręconego w ub.r. filmu o Edwardzie Gierku).

Jest laureatem m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa, Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego oraz Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej, był nominowany do Nagrody im. Barbary Łopieńskiej i MediaTorów. W 2022 roku został nagrodzony w konkursie prezesa Narodowego Banku Polskiego „Wpływ szoku pandemicznego na wzrost gospodarczy i inflację”, za artykuł „Pięć prawd o inflacji, których nauczył nas covid”.

Dołącz do dyskusji: Rafał Woś wicenaczelnym „Tygodnika Solidarność”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bracia PìerdoIec
O kµurwa, ale jaja.
odpowiedź
User
lol
Piękna degrengolada. Gratulacje.
odpowiedź
User
Lol
Kiedyś był młody i zdolny, z aspiracjami. Dzisiaj- karykatura publicysty z żenującym scenariuszem Gierka w biografii. Nie tylko w piłce nożnej kariery kończą się przed czasem…
odpowiedź