SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Zakrzewski: z Digitree Group do SFD

Rada nadzorcza SFD powołała warunkowo Rafała Zakrzewskiego na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za przychody. Zakrzewski 6 maja odejdzie z funkcji prezesa Digitree Group, wcześniej pracował m.in. w Procter & Gamble.

Rafał Zakrzewski, CEO Digitree GroupArticle

Jako wiceprezes Rafał Zakrzewski będzie odpowiadał w SFD przede wszystkim za kształtowanie i wdrażanie strategii sprzedażowej oraz marketingowej, a także realizację planów ekspansji zagranicznej.

- Wzrost sprzedaży był dla nas zawsze priorytetem, a obecnie jego kontynuowanie wymaga połączenia możliwości SFD w wielu zakresach: ekspansji zagranicznej, tworzenia nowych produktów, pracy nad efektywnością kampanii marketingowych i wielu innych, które łącznie mają zwiększyć zarówno skalę działalności Spółki jak i jej rentowność. To jest nasz plan na kolejne lata: chcemy skoncentrować się na rozwijaniu naszego doświadczenia w e-commerce, zwiększać bazę klientów w oparciu o rosnącą ofertę produktową i skuteczny marketing oraz monetyzować te kompetencje na wielu rynkach geograficznych - zapowiada Mateusz Pazdan, prezes i większościowy akcjonariusz SFD.

- Pan Rafał Zakrzewski dołącza do zarządu naszej spółki mając za sobą wieloletnią karierę w firmie Procter & Gamble gdzie odpowiadał za obszary trade marketingu oraz zarządzania różnymi kanałami sprzedaży oraz w strukturach grupy Glanbia, lidera na globalnym rynku odżywek i suplementów dla sportowców, gdzie prowadził organizację w regionie Niemcy, Benelux oraz Europy Środkowej. W ostatnim czasie zajmował stanowisko prezesa zarządu w grupie Digitree, realizującej kompleksowe strategie i kampanie marketingowe podnoszące efektywność sprzedaży e-commerce firm i marek - przypomina.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

SFD oferuje przede wszystkim odżywki, suplementy diety i akcesoria sportowe, ma 27 stacjonarnych sklepów własnych, 65 sklepów franczyzowych i sklep internetowy. Jest obecna w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. W ub.r. firma zanotowała 245,7 mln zł przychodów sprzedażowych i 11,88 mln zł zysku netto, wobec 197,37 mln zł wpływów i 11,97 mln zł rok wcześniej.

Rafał Zakrzewski w Digitree Group przez prawie dwa lata

Stanowisko prezesa w Digitree Group Rafał Zakrzewski zajmuje od sierpnia 2020 roku.

Przedtem przez pięć lat był związany z irlandzkim koncernem Glanbia. Początkowo był country managerem w Polsce, potem nadzorował działalność firmy w Europie Środkowej, a od 2017 roku zarządzał strategicznym dla koncernu regionem Niemiec, Beneluksu, Austrii i Szwajcarii, gdzie przeprowadził restrukturyzację, odpowiadając za rozwój kompetencji i narzędzi w zakresie e-commerce i e-marketingu.

W latach 2004-2015 pracował w Procter & Gamble. Zajmował tam różne stanowiska menadżerskie (m.in. rozwojem kategorii Oral Care dla obszaru CEEMEA w dziale sprzedaży kanału nowoczesnego, profesjonalnego oraz trade marketingu, pracując przy takich markach jak Oral-B czy head & shoulders, m.in. zarządzał rozwojem kategorii Oral Care w regionie CEEMEA.

Dołącz do dyskusji: Rafał Zakrzewski: z Digitree Group do SFD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl