SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie będzie „epickiego flipa” na apartamencie w Złotej 44. Znany inwestor zwraca pieniądze

Rafał Zaorski, znany inwestor na rynkach kapitałowych, ogłosił koniec swojego projektu „epicki flip”, w ramach którego zamierzał sprzedać 20 tys. osobom udziały w swoim luksusowym apartamencie w centrum Warszawy. Protestowała przeciw temu m.in. wspólnota mieszkaniowa.

Rafał Zaorski, fot. screen z Kanału SportowegoRafał Zaorski, fot. screen z Kanału Sportowego

Na platformie X Rafał Zaorski poinformował w poniedziałek, że zdecydował się ostatecznie zakończyć „epickiego flipa”. Przyznał, że zainteresowanie projektem przeszło jego najśmielsze oczekiwania.

Zaorski ogłosił go jesienią ub.r. Planował podzielić hipotekę swojego mieszkania w luksusowym apartamentowcu Złota 44 w centrum Warszawy na 20 tys. udziałów i sprzedać je inwestorom.

- Niestety z przyczyn całkowicie ode mnie niezależnych nie jestem w stanie wywiązać się z terminów, dlatego szanując Wasz czas i pieniądze podjąłem jednostronną i ostateczną decyzję o zamknięciu projektu - przyznał Rafał Zaorski w poniedziałek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zauważył, że „przez wiele miesięcy toczyła się bardzo zasięgowa, otwarta i transparentna rozmowa na temat aspektów prawnych własności w Polsce”. - Zaangażowało się wiele osób, o różnych poglądach (także tych odnoszących się negatywnie do projektu czy do mnie). Za zaangażowanie, artykuły prasowe, wpisy i memy, także dziękuje, zwiększyliśmy razem świadomość społeczną prawa własności - podkreślił.

Do sprzedaży udziałów w apartamencie Zaorskiego 20 tys. osobom starała się nie dopuścić wspólnota mieszkaniowa Złotej 44, argumentując, że taka liczba właścicieli jednego apartamentu może bardzo utrudnić praktyczne funkcjonowanie pozostałych mieszkańców budynku.

Wspólnota skierowała sprawę do sądu. W konsekwencji w połowie stycznia w księdze wieczystej apartamentu Rafała Zaorskiego dodano wpis o toczącym się postępowaniu sądowym, a niedługo potem - wpis o zakazie zbywania lub obciążania tego mieszkania.

Rafał Zaorski zwróci pieniądze inwestorom z „epickiego flipa”

Zaorski zapowiedział, że wszyscy inwestorzy, którzy zapłacili już za swoje udziały w apartamencie na Złotej 44, dostaną zwrot pieniędzy. - Osobom które zgłosiły się o zwrot najwcześniej, środki były sukcesywnie zwracane już wcześniej zgodnie z datami napływających zgłoszeń. Osoby które zwróciły się o zwrot środków w ostatnim czasie i nie zostały jeszcze obsłużone (a przed datą 8.7.2024) ich zwroty zostaną zrealizowane w najbliższych dniach - opisał.

- Osoby które zadeklarowały pozostanie w projekcie i nie zrezygnowały do dziś z uczestnictwa oraz podjęły ryzyko i zaufały idei, postanowiłem nagrodzić BONUSEM - 44% w skali roku - 😎 - co daje w sumie 22% bonusu za ok półroczne trwanie epickiego flipa - który wypłacę wraz ze zwrotem kwoty umowy - dodał.

CZYTAJ TEŻ: Znany inwestor z zarzutami ws. handlu akcjami Merlin Group

Podkreślił, że nikt nie zostanie pominięty, także osoby uczestniczące w ogłaszanych przez niego konkursach i zgłaszające pomysły w ramach projektu. - Proszę o bezpośredni DM instagram ze mną celem weryfikacji udziału w konkursie i ewentualnej wygranej. Nikogo nie pominę - zadeklarował.

Rafał Zaorski zamierza teraz skupić sią na swojej społeczności dla inwestorów BigShortBets oraz działalności inwestycyjnej. - Na rynku jest duża zmienność i duża szansa na pomnożenie kapitału - zaznaczył.

Rafał Zaorski apartament numer 504 w budynku Złota 44 kupił w 2022 roku za 23 mln zł. W ramach „epickiego flipa” chciał sprzedać udziały w mieszkaniu za dwa razy tyle.

Dołącz do dyskusji: Nie będzie „epickiego flipa” na apartamencie w Złotej 44. Znany inwestor zwraca pieniądze

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nabogato
Złota obłowiła się wzrosły ceny mieszkań i wynajmów teraz bez 30 tys miesiecznie kosztuje tam wynajem 100m mieszkania
odpowiedź
User
Pytanie jak pytanie
Czy zmiana władzy, to że PiS wreszcie przegrało, ma z tym coś wspólnego?
odpowiedź
User
gosc
Paru prawników musiało się ostro doksztalcicć w zakresie prawa. Przyda im się taka sprawa. Nadmierne zageszczenie użytkowników wypłynie po pierwszej katastrofie budowlanej w jakiejś szkole w Polsce. Szkoły budowane dawniej teraz sa obciążane ogromna ilosćią osób, w tym aule i schody w klatakach schodowych. Wspomnicie moje słowa.
odpowiedź