SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Ziemkiewicz pozwie media za manipulowanie treścią tweeta

Rafał Ziemkiewicz, publicysta „Do Rzeczy” (Orle Pióro), zamierza pozywać o zniesławienie media, które zmanipulowały treść jego wpisu na Twitterze na temat „kłusownictwa seksualnego”. - Jeżeli się coś cytuje to elementarna uczciwość każe sprawdzić źródło cytatu - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Ziemkiewicz.

Rafał ZiemkiewiczArticle

- Sprawę przekazałem swojemu prawnikowi, który będzie analizował, jakie portale pozwać, ponieważ w różnym stopniu dokonywano manipulacji moim wpisem - zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Rafał Ziemkiewicz.

Spór dotyczy treści tweetu, który Rafał Ziemkiewicz umieścił w minioną sobotę. - Macie rację, samotnym te 500 zł należy się jeszcze bardziej. Kłusownictwo seksualne pochłania kasę strasznie - napisał na Twitterze. Chwilę wcześniej zapytał jednak: „Kto pierwszy - PO czy Petrufikanci - zażąda, by 500 zł dostawały także pary bezdzietne? Również te pozamałżeńskie?”.

Wpis o „kłusownictwie seksualnym” został odczytany jako krytyka matek samotnie wychowujących dzieci, ponieważ właśnie wtedy część użytkowników Twittera komentowała program 500+ - zastanawiano się m.in. czy zgodnie z przygotowanym przez rząd projektem samotne matki będą otrzymywać 500 zł na dziecko. Informacja o treści wpisu Rafała Ziemkiewicza została podana m.in. przez Fakt.pl, Dziennik.pl oraz Pudelek.pl.

Publicysta tłumaczy, że niektóre media wyrwały z kontekstu treść jego tweeta, który był elementem dłuższej wypowiedzi i wymiany zdań z followersami.

- Jeśli tekst zaczyna się od „masz rację” to łatwo się domyślić, że jest to odpowiedź na pytanie wcześniej zadane. Jeżeli się coś cytuje to elementarna uczciwość każe sprawdzić źródło cytatu, czyli tweet sprzed dwóch minut i zobaczyć, o jakich „samotnych” chodzi, bo nie o samotne matki - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Rafał Ziemkiewicz.

 

Publicysta zapowiada, że pozew o zniesławienie wysłany zostanie do wydawcy portalu Pudelek.pl. W serwisie ukazał się artykuł z sugestią, że chodziło mu o to, że „samotne matki powinny radzić sobie same, bo znalazły się w takiej sytuacji z powodu swojej seksualnej rozwiązłości”. - To kompletne brednie, wyssane z palca, nijak się mające do tego co napisałem - podkreśla Ziemkiewicz. O kolejnych mediach, które pozwie ma zdecydować wspólnie z prawnikiem.

Przypomnijmy, że w styczniu ub.r. Rafał Ziemkiewicz umieścił na Twitterze wpis o treści „Papież idiota. Straszne”, nawiązując do słów papieża Franciszka o wielodzietności. Publicysta przeprosił później za niestosowny wpis, a Jan Kapela z „Krytyki Politycznej” zgłosił sprawę do prokuratury.

Dołącz do dyskusji: Rafał Ziemkiewicz pozwie media za manipulowanie treścią tweeta

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Całe szczęście, że nie nawiązywał tym tweetem do początku Internetu.
Pan nie rozumie tego medium, to nie forum a właśnie pojedyncze ćwierknięcia. Trzeba myśleć co się ćwierka a nie komu odćwierkuje, lamer.
odpowiedź
User
jadek
Dwóch kretynów lewackich znowu opłukać człowieka. Przeczytali w ogóle artykuł? Pewnie tylko dwa zdania pierwsze i ostatnie ☺ lewackich tak mają Ziemkiewicz nie cham tylko publicysta i może wyrażać ostre opinie ma prawo żaden z lewackich kmiotkow nie potrafi tak pisać jak on bo oni znają świat tylko z czerwonej książeczki
odpowiedź
User
Kyne
Ciekawe, czemu służy ostatni akapit. Bo przecież nie informowaniu o sprawie, skoro sprawa dotycząca papieża nie ma nic wspólnego z manipulacją wypowiedziami. Kolejna manipulacja?
odpowiedź