SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Volkswagen ma nowego prezesa

Ralf Brandstätter obejmuje stanowisko CEO marki Volkswagen Samochody Osobowe. Zastąpi dra Herberta Diessa.

Ralf BrandstätterArticle

Ralf Brandstätter, dotychczasowy COO (chief operating officer) Volkswagena, od 1 lipca będzie prezesem głównej marki koncernu - Samochody Osobowe.

Prezes zarządu koncernu Volkswagen, dr Herbert Diess, który do tej pory jednoosobowo zajmował obydwa stanowiska, poświęci się w całości obowiązkom szefa koncernu. W ramach zarządu koncernu będzie on nadal odpowiadał za dział Volkswagen Samochody Osobowe oraz za wolumenowe marki koncernu.

- Celem tych zmian jest mocniejsze skoncentrowanie się osób zajmujących najwyższe stanowiska kierownicze na poszczególnych zadaniach w czasach wielkich przemian w przemyśle samochodowym - podała firma w komunikacie.

Ralf Brandstätter w Volkswagenie od 27 lat

Ralf Brandstätter pracuje w Volkswagenie od 1993 roku. Zajmował różne stanowiska z zakresu kierowania projektami międzynarodowymi w dziale zaopatrzenia, a następnie jako referent zarządu przeszedł do sekretariatu generalnego Volkswagen AG. W 1988 roku objął kierownictwo działu zaopatrzenia w elementy metalowe układów zawieszenia i napędowego, a w 2003 roku szefa projektów nowych samochodów.

W 2005 roku przeniósł się do Hiszpanii na stanowisko dyrektora działu zaopatrzenia w firmie SEAT. W 2008 roku został członkiem zarządu marki SEAT ds. zaopatrzenia. W 2010 roku Ralf Brandstätter objął funkcję szefa w dziale zaopatrzenia zewnętrznego koncernu, a od 2012 roku pełnił stanowisko szefa zaopatrzenia w dziale wdrażania nowych produktów.

W październiku 2015 roku został generalnym pełnomocnikiem Volkswagen AG. W grudniu 2015 roku Ralf Brandstätter objął stanowisko Członka Zarządu Marki Volkswagen ds. Zaopatrzenia.

Dołącz do dyskusji: Volkswagen ma nowego prezesa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl