SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje Eska TV Extra. Co w ramówce nowej stacji?

W piątek, 16 czerwca 2017 roku o godz. 6.00 rozpocznie nadawanie nowy kanał Eska TV Extra. Zajmie on miejsce Eski TV, która wróci do naziemnej telewizji cyfrowej w miejsce kończącej nadawanie 8TV.

Article

Jak już informowaliśmy, Grupa ZPR Media podjęła decyzję, aby w piątek, 16 czerwca br. zakończyć nadawanie naziemnego kanału 8TV, aby w to miejsce przywrócić Eskę TV. Oficjalną zgodę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła na to w zeszłym tygodniu.

Biuro prasowe ZPR Media informowało portal Wirtualnemedia.pl, że powodem decyzji związanej z przywróceniem Eski TV na MUX-1 jest fakt, że 8TV notuje gorsze wyniki oglądalności od nadającej wcześniej w tym miejscu Eski TV.

W miejsce nadającej poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne Eski TV nadawca postanowił uruchomić nowy kanał Eska TV Extra, na który oficjalne pozwolenie od KRRiT otrzymał podczas posiedzenia, które miało miejsce we wtorek, 13 czerwca br.

Zakończenie nadawania 8TV i powrót Eski TV na MUX-1 nastąpi w najbliższy piątek o godz. 6.00. W tym samym momencie obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że nie nastąpią żadne zmiany w ramówce Eski TV, która nadal prezentować będzie najnowsze klipy polskich i zagranicznych artystów, a także koncerty, wywiady, plotki o gwiazdach oraz informacje o imprezach.

Z kolei Eska TV Extra w zasadzie cały czas prezentować będzie klipy muzyczne (aktualne hity oraz największe przeboje muzyki pop z ostatnich 20 lat). Na ramówkę stacji, która będzie nadawać całodobowo, składa się pięć głównych pasm. Codziennie w godzinach porannych będzie można oglądać „Poranek”. W południe (a w weekendy również i po południu) stacja będzie pokazywać „Hity na lato”. W dni powszednie między 14.00, a 18.00 widzowie zobaczą program „Wrzuć na luz”. Codziennie wieczorami Eska TV Extra będzie emitować „Wakacyjną impreskę”, a w nocy - „Polską listę”. W ramówce stacji znajdzie się również półgodzinny program „Bywanie na dywanie”, który premierowo od 28 maja br. można oglądać w Nowa TV.

- Eska TV będzie nadawać zgodnie z dotychczasową koncesją na MUX1, a więc będzie stacją muzyczno-rozrywkową. Natomiast Eska TV Extra, która pozostanie w dystrybucji satelitarnej w miejscu dotychczasowej Eski TV, będzie miała charakter wyłącznie muzyczny. Zamierzamy także zróżnicować obie stacje pod względem ich grup docelowych. Eska TV będzie kierowana do widzów w wieku od 15 do 34 lat, natomiast Eska TV Extra do osób 15-49 - w zeszłym tygodniu mówił nam Leszek Kozioł, wiceprezes ZPR Media.

W niedzielę, 18 czerwca br. o godz. 20.00 oraz dokładnie tydzień później obie stacje mają w planach retransmitować galę Eska Music Awards Szczecin 2017, która odbędzie się w najbliższą sobotę (na żywo będzie można ją obejrzeć w TVP1, a usłyszeć w Radiu Eska).

Naziemna Eska TV (która będzie dostępna w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej) znajdzie się również takich operatorów, jak: Cyfrowy Polsat, nc+, UPC Polska, Vectra, Orange, Multimedia, Inea, Toya i Netia. Z kolei Eskę TV Extra będzie można oglądać w: nc+, UPC Polska, Vectrze, Orange, Inei, telewizji Toya i Netii.

Przypomnijmy, że muzyczno-rozrywkowy kanał 8TV przez ZPR Media uruchomiony został 28 września ub.r., który w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1 zastąpił muzyczną Eskę TV. Od tego dnia Eska TV dostępna jest w internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne.

Od początku tych zmian 8TV i Eska TV osiągają gorsze wyniki oglądalności, niż sama Eska TV w analogicznym okresie rok wcześniej. Na przykład w kwietniu 2017 roku średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym 8TV wyniósł 0,35 proc. w 4+ i 0,53 proc. w 16-49, a Eski TV - odpowiednio 0,06 proc. i 0,11 proc. Dla porównania, w kwietniu 2016 roku średnie wyniki Eski TV wynosiły odpowiednio 0,44 proc. i 0,86 proc. Oznacza to, że udział samej Eski TV w 4+ był o 0,03 pkt. proc. wyższy, a w 16-49 - o 0,22 pkt. proc.

Dołącz do dyskusji: Startuje Eska TV Extra. Co w ramówce nowej stacji?

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ech...
Kolejny smieciowy kanal
odpowiedź
User
Eskowicz
No od razu widać różnice !! 8tv strasznie zamulalo i jeszcze te jej programy rozrywkowe . Mam nadzieję że na Eske nie będą wrzucać tych pseudo programów rozrywkowych ? Eska tv nie nadaje z programem takim jaki ma teraz czyli dobra muzyka przez cały dzień .
odpowiedź
User
Eskowicz
No od razu widać różnice !! 8tv strasznie zamulalo i jeszcze te jej programy rozrywkowe . Mam nadzieję że na Eske nie będą wrzucać tych pseudo programów rozrywkowych z 8tv ? Eska tv niech nadaje z programem takim jaki ma teraz czyli dobra muzyka przez cały dzień .
odpowiedź