SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ING Bank Śląski, mBank, Getin Bank oraz Bank Millennium - oto banki najbardziej cenione przez klientów

ING Bank Śląski, mBank, Getin Bank oraz Bank Millennium uzyskały najwyższe wyniki w rankingu satysfakcji klientów detalicznych banków, przygotowanego przez ARC Rynek i Opinia. Najbardziej lojalni są klienci ING Banku Śląskiego.

W 2020 roku średnia punktów uzyskanych przez banki w rankingu satysfakcji wyniosła 77 punktów, co oznacza spadek o 5 punktów w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jedynym bankiem, który utrzymał liczbę punktów z ubiegłego roku jest mBank.

Pozycję lidera utrzymał ubiegłoroczny lider ING Bank Śląski z 82 punktami. W 2018 roku znalazł się na drugim miejscu, Na podium znalazły się też: mBank i Getin Bank (po 80 punktów) oraz Bank Millennium (79 punktów), który wrócił na podium po przerwie w 2019 roku.

Klienci ING najbardziej lojalni

Cechy, na które w największym stopniu zwracali uwagę klienci oceniając satysfakcję z usług danego banku to: usługi warte swojej ceny, oferta oraz jakość obsługi.

Jeżeli chodzi o wskaźnik lojalności to w tym roku średnia wyniosła 77 punktów, czyli o 4 punkty mniej niż w roku ubiegłym. Na podium stanęły banki: ING Bank Śląski (83 punkty), Bank Millennium oraz mBank (po 80 punktów) oraz Getin Bank i PKO Bank Polski (po 78 punktów).

W rankingu oceny punktów styku, czyli infolinii, wizyty w oddziale, strony internetowej zwyciężył również ING Bank Śląski uzyskując 89 punktów. Tegoroczna średnia wszystkich banków w tym wymiarze wyniosła 85 punktów. mBank w porównaniu z ubiegłym rokiem znalazł się trzy pozycje wyżej (skok z miejsca 6 na 3).

Getin Bank i Millenium najlepiej oceniani pod względem opłat

Obszar opłat i prowizji najlepiej ocenili klienci Getin Banku oraz Banku Millennium (po 80 punktów). Średnia wszystkich banków na tym wymiarze wyniosła 77 punktów i była niższa od zeszłorocznej o 3 punkty. Na uwagę zasługuje pozytywna zmiana miejsc PKO Banku Polskiego (skok z miejsca 6 na 3), mBanku (skok z miejsca 7 na 3) oraz Credit Agricole (skok z miejsca 9 na 3).

- Porównując wyniki tegoroczne z zeszłorocznymi wyraźnie widać, że satysfakcja klientów w przypadku wszystkich banków spadła. Tylko mBank utrzymał swoją liczbę punktów, co pozwoliło mu wskoczyć na drugie miejsce, a rok temu był tuż za podium. Niższa satysfakcja klientów może mieć różne przyczyny. Jedną z nich może być niskie oprocentowanie lokat i poczucie, że nie warto w banku trzymać pieniędzy. Możliwe jednak, że przyczyny są niezależne od samych banków. Ten rok był specyficzny i bardzo trudny dla większości konsumentów. Izolacja społeczna, niepokój o własne finanse czy zatrudnienie mogły powodować bardziej negatywne nastawienie klientów wobec wielu usługodawców, w tym do banków. I to mogło spowodować nieco niższe oceny. Pamiętajmy, że średnia ocena satysfakcji nie jest dużo niższa – zaledwie 5 punktów, co w skali 100-punktowej stanowi 5%. Na pewno jednak, w sytuacji przedłużającej się pandemii, klienci będą bardziej wyczuleni na wszelkie ruchy ze strony banków – komentuje Grzegorz Sygnowski z ARC Rynek i Opinia, autor badania.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (ankiety online przeprowadzone na ePanel.pl). Łącznie zrealizowano N=2571 wywiadów. Respondentami w badaniu były osoby w wieku 18-65 lat, które posiadają konto w banku. Termin realizacji: październik-listopad 2020. Każdy bank oceniało około 250 jego klientów. Badaniem objętych zostało 11 banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Santander Bank Polska. Wszystkie wyniki prezentowane w raporcie odnoszą się do ocen i postaw klientów wyłącznie na temat swojego banku.

Dołącz do dyskusji: ING Bank Śląski, mBank, Getin Bank oraz Bank Millennium - oto banki najbardziej cenione przez klientów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klient kiepskiego banku
A które banki wypadły najgorzej?
odpowiedź