SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Razer tworzy fundusz zVentures, 30 mln USD na granty

Firma Razer ogłosiła utworzenie funduszu zVentures, który zajmie się działaniem na polu startupów i nowych technologii. Jej zadaniem będzie identyfikacja innowacyjnych przedsięwzięć i nawiązywanie współpracy z nimi na zasadzie inwestycji lub dofinansowania.

Article

Razer planuje przeznaczyć początkowo na działalność zVentures sumę do 30 milionów dolarów, z czego 5 milionów dolarów na inwestycje związane z rzeczywistością wirtualną, w tym finansowanie produkcji treści VR (w ramach funduszu OSVR Developer Fund), a kolejne 5 milionów dolarów na cele związane z działalnością inwestycyjną i wydawniczą w obszarze gier na platformę Android (pod znakiem OUYA Publishing).

zVentures ma skupić się na startupach i rozwijających się przedsiębiorstwach, które mogą odegrać rolę w dalszym poszerzeniu platformy produktów Razer. Natomiast dla innych jednostek biznesowych i funkcjonalnych w ekosystemie Razera sekcja zVentures ma stać się naturalnym, wewnętrznym partnerem dostarczającym nowych obszarów działań biznesowych oraz inspiracji. Ma się też stać magnesem, który do rozwijających się gałęzi przemysłu przyciągnie nowe talenty techniczne.

Do obszarów zainteresowań inwestycyjnych zVentures należą startupy związane z technologiami wpisującymi się w “Internet of Things” (urządzenia sprzężone), oprogramowanie analityczne, w tym operujące na polu “big data”, zaawansowane techniki wytwórcze i projekty technologiczne, technologie programistyczne gier, rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną, robotykę.

Beneficjenci finansowania i inwestycji zVentures będą mieli możliwość dalszego, niezależnego funkcjonowania i współpracy z innymi partnerami, tworzenia produktów nie związanych z grami wideo oraz pozyskiwania finansowania z innych źródeł.

Fundusz zVentures zarządzany będzie globalnie z siedzib Razera w San Francisco i Singapurze. Zespół pod kierunkiem Min-Liang Tana rozpoczął już rozpoznanie podmiotów, z którymi nawiąże współpracę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Razer tworzy fundusz zVentures, 30 mln USD na granty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl