SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Red Carpet Media Group uruchamia platformę Red Go. W planach debiut na New Connect

Nadawca filmowo-pop kulturowych kanałów telewizyjnych Red Carpet TV i Red Top TV uruchamia platformę VOD Red Go.

Article

Serwis poza ofertą szeroko pojętej klasyki filmowej specjalizować się będzie w oferowaniu „filmu dla konesera” oraz pokazach premierowych najważniejszych tytułów filmowych i serialowych.

- Strategia rozwojowa spółki zakładająca równoległy rozwój bezpłatnej telewizji filmowo - serialowo -popkulturowej rozwijanej zarówno w modelu broadcastowym jak również stremingowym na platformie własnej oraz innych krajowych platformach IPTV, uzupełniony budową i rozwijaniem własnej platformy VOD, wpisuje się w światowy trend konsumpcji treści telewizyjno-filmowych, który w ostatnim czasie zdominował przestrzeń mediów telewizyjnych. Potwierdzeniem tej strategii jest przyspieszony rozwój i budowa zasięgu globalnych platform streamingowych takich jak Netflix, Disney+, HBO Max, Sky Showcase oraz pozostałych - informuje Red Carpet Media Group.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Platforma ma ruszyć w najbliższym czasie i ma być dostępna w modelu OTT.

Red Carpet Media Group start platformy zapowiadał pod koniec 2020 roku. Serwis miał się pojawić na rynku w drugiej połowie 2021 roku.

W drodze na New Connect

Spółka poinformowała, że wykonując uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy z dnia 10 grudnia 2021 roku, w dniu 11 marca 2022 roku złożyła wniosek (do GPW) o dopuszczenie do obrotu w ASO wszystkich akcji Serii A oraz Serii B.

Proces wprowadzania akcji do obrotu na New Connect był poprzedzony publiczną emisją akcji serii „B” skierowaną do ograniczonej liczby inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. W wyniku przeprowadzonej emisji zostało objęte 50 tys. akcji serii B (10,7 proc. w podwyższonym kapitale) i spółka pozyskała 4,5 mln zł z przeznaczeniem  na realizację celów rozwojowych. Autoryzowanym doradcą w tym procesie jest Blue Oak Advisory.

Do rady nadzorczej spółki ostatnio dołączył dr Ludwik Sobolewski, który aktualnie zasiada w wielu radach nadzorczych  podmiotów z obszaru nowych technologii, a w przeszłości pełnił funkcję prezesa GPW w Warszawie oraz Bukareszcie.

Dołącz do dyskusji: Red Carpet Media Group uruchamia platformę Red Go. W planach debiut na New Connect

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
G4
Śmiechu warte. Najpierw niech dopracują swoje kanaliki telewizyjne. Żenująca jakość dźwięku/lektora -> jakby go przepuszczono przez analogową linię telefoniczną. Rynek raczej dosyć szybko zweryfikuje tego typu "inicjatywy".

Dzisiaj każdy nadawca chciałby mieć swoją platformę VOD. Tylko czekać, aż Polonia1 też uruchomi serwis VOD na bazie swoich kaset VHS z włoskich dubbingiem w tle sprzed 30 lat ;-)
odpowiedź
User
Izabella
Bardzo dobry pomysł! Dlaczego tylko zagraniczne firmy maja drenować Polski kapitał.
odpowiedź