SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Redakcja 'Tygodnika Powszechnego' dziękuje za pomoc finansową

W najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego" ukazały się podziękowania redaktora naczelnego pisma ks. Adama Bonieckiego i prezesa zarządu Fundacji TP Aleksandra Kardysia za wsparcie finansowe udzielone pismu przez czytelników.

Redakcja 'Tygodnika Powszechnego' dziękuje za pomoc finansową

- Nasz apel o pomoc "Tygodnikowi Powszechnemu" spotkał się z żywym odzewem. Oczywiście, nie zabrakło okrzyków Schadenfreude, że dobrze nam tak itp. Jednak większość listów i wiele gestów pomocy pozwala ufać, że to jednak nie koniec. (...) Otrzymaliśmy wspaniałe, podtrzymujące na duchu listy, na konto Fundacji Tygodnika Powszechnego zaczęły napływać darowizny, zarysowały się perspektywy innych form pomocy. Do ustabilizowania kryzysowej sytuacji jeszcze daleko, ale po upływie tygodnia od publikacji naszego apelu o przyszłości możemy myśleć z optymizmem. Serdecznie dziękujemy - napisał ks. Adam Boniecki.

Aleksander Kardyś podziękował także tym, którzy przekazali "Tygodnikowi" 1 proc. swojego podatku. - Uczynimy z przekazanych przez Państwa środków jak najlepszy pożytek, by pomóc "Tygodnikowi" nie tylko przetrwać, ale również być lepszym, ciekawszym i coraz bardziej "Powszechnym" - podkreślił.

Apel o wsparcie finansowe dla tytułu i jego kupowanie ukazał się na łamach pisma w ubiegłą środę. Ks. Boniecki wyjaśnił wtedy, że kryzys finansowy dotyka także "Tygodnik Powszechny", a katastrofalne okazało się dla pisma załamanie rynku reklam. - Co prawda nigdy głównym źródłem przychodów "TP" nie były reklamy, niemniej ich brak dramatycznie zakłócił naszą równowagę finansową" - napisał wówczas redaktor naczelny.

- Na razie sytuacja "Tygodnika Powszechnego" jest ciężka, ale w redakcji normalnie trwa praca nad kolejnymi numerami, które ukażą się w najbliższych tygodniach w kioskach. Zarząd pracuje w tej chwili nad różnymi strategiami i modelami biznesowymi dla spółki - mówi Jacek Ślusarczyk, prezes zarządu Tygodnika Powszechnego.

W ubiegłym roku średnie rozpowszechnianie płatne razem pisma wyniosło 22 091 egz., czyli było o 9,5 proc. wyższe niż rok wcześniej (dane ZKDP).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redakcja 'Tygodnika Powszechnego' dziękuje za pomoc finansową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl