SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Redaktor naczelny „Bon Appétit” odchodzi po 10 latach. Powodem oskarżenia o rasizm wobec pracowników

Adam Rapoport, redaktor naczelny magazynu kulinarnego „Bon Appétit” zrezygnował ze stanowiska po tym, jak pojawiły się pod jego adresem zarzuty o dyskryminowanie pracowników na tle rasowym. Rapoport przed laty opublikował też w sieci zdjęcie z przyciemnioną twarzą, co jest uważane w USA za obraźliwe wobec czarnoskórych osób.

Adam RapoportArticle

Należący do koncernu Conde Nast wpływowy magazyn kulinarny „Bon Appétit” jest wydawany od 1956 r. W 2010 r. redaktorem naczelnym tytułu został Adam Rapoport, który wcześniej był jednym z wydawców w magazynie „GQ”.

Dymisja za rasizm

Rapoport na stanowisku naczelnego „Bon Appétit” był ceniony w branży jako dobry fachowiec. Jednym z jego największych osiągnięć była udana cyfrowa transformacja magazynu, m.in. dzięki rozwojowi dedykowanego tytułowi kanału na platformie YouTube.

Teraz jednak Conde Nast, wydawca „Bon Appétit” poinformował, że Rapoport po 10 latach odchodzi z funkcji naczelnego. Powodem decyzji są oskarżenia o zachowania rasistowskie ze strony menedżera.

Czytaj także: Roger Lynch zamiast Boba Sauerberga nowym szefem Conde Nast

Według informacji publikowanych w mediach społecznościowych przez dziennikarzy kulinarnych oraz byłych pracowników „Bon Appétit” Rapoport od wielu lat dyskryminował czarnoskórych członków zespołu redakcyjnego. Miało się to wyrażać m.in. w złośliwych uwagach wyrażanych przez Rapoporta oraz niższym wynagradzaniu pracowników innej rasy niż biała.

„Brązowa twarz” na Twitterze

Oprócz zarzutów o rasową dyskryminację w funkcjonowaniu redakcji „Bon Appétit” Rapoport został też oskarżony o inne formy zachowań rasistowskich.

Na Twitterze przypomniano pochodzące z 2003 r. zdjęcie zamieszczone na Instagramie w 2013 r., na którym Rapoport występuje z przyciemnioną sztucznie twarzą. Takie działania określane jako „brown face” są uważane w USA za przejaw lekceważenia i kpiny z kwestii różnic rasowych. Były naczelny „Bon Appétit” wyjaśnił w sieci, że fotografia stanowiła jedynie ilustrację niezbyt udanego przebrania na Halloween.

Czytaj także: Wydawca "Vogue Polska" obniża wynagrodzenia i likwiduje stanowiska

Dołącz do dyskusji: Redaktor naczelny „Bon Appétit” odchodzi po 10 latach. Powodem oskarżenia o rasizm wobec pracowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LG
#nikogo
odpowiedź
User
Ariadna
Odnoszę wrażenie, że po serii niefortunnych represji jak opisana wyżej, będę miał wobec rasy czarnej jeszcze więcej złośliwego dystansu.
Albo nawet nieukrywanej niechęci.
I niech mnie pozywają.
odpowiedź