SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Redirector i Kido największymi zagrożeniami wirusowymi stycznia

Robaki z rodziny Kido pozostały w styczniu najaktywniejszymi wirusami komputerowymi – wynika z danych firmy Kaspersky Lab. Natomiast ze stron internetowych najczęściej pobierany był trojan Redirector.

W styczniu wśród wirusów najczęściej atakujących komputery na całym świecie pojawiło się aż siedem nowych programów. Wśród nich znajdują się trzy modyfikacje aplikacji o nazwie Trojan.Win32.Autorun, które pomagają w rozprzestrzenianiu poprzez urządzenia przenośne znanych szkodników: P2P-Worm.Win32.Palevo oraz Trojan-GameThief.Win32.Magania. Najaktywniejszymi wirusami były – podobnie jak we wcześniejszych miesiącach – robaki z rodziny Kido.

Natomiast wirusem najczęściej pobieranym z serwisów internetowych był w styczniu Trojan.JS. Redirector.l. Trzy szkodliwe aplikacje, które pojawiły się w zestawieniu: Trojan.JS.Iframe.hw, Trojan-Downloader.JS.Agent.ewo i Trojan-Downloader.JS.Pegel.c są podobnymi downloaderami skryptów przekierowującymi użytkowników do innych szkodliwych skryptów, które z kolei wykorzystują luki w zabezpieczeniach popularnych programów. Natomiast Trojan.JS.Fraud.s wykrywa strony internetowe, które są klonowane z szablonu i wykorzystywane do rozprzestrzeniania fałszywych aplikacji antywirusowych.

W styczniu ponad jedna trzecia zagrożeń internetowych pochodziła z Chin.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redirector i Kido największymi zagrożeniami wirusowymi stycznia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl