SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Referendalne Polskiego Radio

Referendum unijne na antenie radiowej Jedynki i Trójki

Sobota i niedziela upłynęły w Polskim Radiu S.A. - zarówno w Programie 1 jak i w Trójce - pod znakiem referendum europejskiego.

Ramówka Programu 1 Polskiego Radia S.A. została tak zmieniona, by na bieżąco i obszernie informować o przebiegu referendum. Dzienniki i magazyny przygotowywał specjalny zespół, wykorzystując materiały przygotowane przez reporterów Jedynki, Informacyjnej Agencji Radiowej oraz TVP 3. W sobotę w godzinach wieczornych (20.30, 22.10, 23.10) oraz w niedzielę o godz. 15.10 nadane zostały specjalne raporty dotyczące przebiegu referendum. Prowadzili je Marta Kielczyk oraz Krzysztof Zasada.

W rozszerzonych serwisach informacyjnych Jedynki nadawane były materiały związane z przebiegiem referendum, zaś od godz. 20.30 w sobotę oraz od godz. 16.30 w niedzielę wprowadzono na antenę specjalne wydania informacji w skrócie - poświęcone wyłącznie referendum. Program 1 transmitował wszystkie konferencje Państwowej Komisji Wyborczej.

"Radiowa Jedynka informowała wielokrotnie nie tylko jako pierwsza, ale również jako jedyna o przebiegu i wstępnych wynikach referendum" - mówi Jerzy Tomaszewski - sekretarz Programu 1 PR SA.

W ramówce Trójki pojawiły się również wydłużone serwisy informacyjne. Przedstawiano wypowiedzi i komentarze osobistości życia publicznego, które oddawały głosy w referendum europejskim.

W niedzielny wieczór o godzinie 20.00 Michał Kowalewski poprowadził specjalny godzinny program informacyjny. Pierwsze przybliżone dane na temat frekwencji i wyników głosowania komentowali publicysta - Jacek Żakowski oraz socjolog - Jacek Kucharczyk.

„Wieczory wyborcze, czy referendalne to zawsze duże wyzwanie dla redakcji informacyjnych.” - mówi Michał Kowalewski. ”W niedzielę udało nam się - jak sądzę – poinformować słuchaczy o wszystkim, co działo się istotnego w kraju po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych wyników głosowania. Podsumowaliśmy także przebieg tego wyjątkowego, dwudniowego głosowania. Na koniec pozwoliliśmy sobie na chwilę radości, nadając Odę do Radości w wykonaniu rozentuzjazmowanego, kilkuletniego dziecka na wiecu europejskim. Było to jedno z takich nagrań reporterskich, które raz na wiele miesięcy zachwycają swoją autentycznością i naturalnością.”

Reporterzy Trójki przekazywali na żywo relacje z Pałacu Prezydenckiego, Kancelarii Premiera, Państwowej Komisji Wyborczej oraz z Zamku Ujazdowskiego, gdzie spotkali się przedstawiciele
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Referendalne Polskiego Radio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl