SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Regionalny System Ostrzegania trafi do kablówek. Jest porozumienie TVP i PIKE

Telewizja Polska i Polska Izba Komunikacji Elektronicznej podpisały list intencyjny dotyczący rozwoju usługi Regionalnego Systemu Ostrzegania u operatorów kablowych zrzeszonych w PIKE.

Prezes TVP Juliusz Braun i Prezes PIKE Jerzy Straszewski podpisali list intencyjny dotyczący rozwoju usługi RSOArticle

Dokument został podpisany podczas odbywającej się w Łodzi konferencji PIKE przez prezesa tej organizacji Jerzego Straszewskiego oraz Juliusza Brauna, prezesa TVP. Podpisanie listu umożliwi m.in. rozszerzenie zasięgu RSO na wiodące sieci kablowe, dzięki czemu dostęp do komunikatów i powiadomień alarmowych uzyskają również ich abonenci.

Regionalny System Ostrzegania to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach. Komunikaty i informacje w ramach RSO są rozpowszechniane za pomocą napisów wyświetlanych w kanale TVP Regionalna, w telegazecie, w serwisach internetowych czy w aplikacjach mobilnych, a także na Platformie Hybrydowej TVP (jest ona dostępna na kanałach Telewizji Polskiej nadawanych za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej). System został stworzony w ścisłej współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i od sierpnia br. obejmuje swym zasięgiem cały kraj.

Jak już podawaliśmy, Telewizja Polska liczy, że dzięki uruchomieniu RSO w sieciach kablowych, jej cała oferta funkcjonująca w ramach Platformy Hybrydowej (składa się ona z 17 serwisów tematycznych, w tym biblioteki VoD) również stanie się dostępna dla abonentów tych operatorów (więcej na ten temat).

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej zrzesza około 110 firm. Operatorzy kablowi w niej zrzeszeni docierają do prawie 4,5 miliona abonentów i reprezentują blisko 75 proc. polskiego rynku kablowego.

Dołącz do dyskusji: Regionalny System Ostrzegania trafi do kablówek. Jest porozumienie TVP i PIKE

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JP2
Litości, kacyki bawią się za kaskę płacących abonament, a wy na Wirtualnych robicie typowego "newsa z D*" o niewiadomoczym (alechodziotrwonieniekaski)? Błaagam.
odpowiedź
User
Rozrzutny
Trwonienie abonamentu, którego prawie nikt nie płaci, to faktycznie wielka sztuka. Ale nie tak wielka, jak nazwanie trwonieniem kasy systemu, który ma ostrzegać miliony ludzi przed klęskami żywiołowymi... Trzeba być chorym psychicznie z nienawiści do świata, żeby taką publiczną usługę krytykować.
odpowiedź
User
kN2
W miasteczku, osiedlu i domu który zaleje fala powodziowa wszyscy będą mieli prąd i będą oglądać TV w oczekiwaniu na nowe komunikaty :) jak następny pomysł? konieczność stosowania podwodnych wzmacniaczy do kablówki wodoodpornych telewizorów oraz bezprzewodowego prądu 240V :)
odpowiedź