SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reklama Dzieciom po raz czternasty

13 października ruszyła XIV edycja akcji charytatywnej Telewizji Polskiej Reklama Dzieciom 2006.

Jak co roku, jej głównym punktem będzie nadawany w Wigilię Bożego Narodzenia w TVP1 blok reklamowy, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby dzieci. 

Charytatywny blok reklam nadany zostanie w Wigilię przed "Wiadomościami" o godz.19.30. Jak co roku, będzie to jedyny blok reklamowy w tym dniu na antenach Telewizji Polskiej, a za udział w nim sponsorzy akcji zapłacą specjalną cenę. Z roku na rok suma zebrana podczas akcji jest większa. W roku 2003 dzięki hojności reklamodawców zebrano 998 tysięcy złotych, w roku 2004 suma ta wzrosła do 1 392 000 zł a w ubiegłym roku osiągnęła rekordową wysokość 2 300 000 zł.

Tegoroczny dochód z akcji podzielony zostanie między instytucje i organizacje, które złożą odpowiedni wniosek w Biurze Zarząd i Spraw Korporacyjnych TVP. O przyznaniu dotacji zdecyduje powołana przez TVP Komisja ds. Darowizn. Wnioski będą przyjmowane do 31 grudnia 2006 r., (decyduje data stempla pocztowego). Lista beneficjentów tegorocznej akcji zostanie ogłoszona w pierwszym kwartale 2007.

Pieniądze zabrane podczas zeszłorocznej akcji przeznaczono na wsparcie stu dziewięciu różnych projektów. Wśród obdarowanych instytucji znalazły się min.: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Upośledzonych Umysłowo „Dzieciom Radość” (środki przeznaczono na utworzenie sali terapeutycznej), Dom Dziecka „Moja Rodzina” Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ( remont i modernizacja pokoi dla wychowanków domu), Fundacja Antidotum Pro Alergie (turnusy rehabilitacyjne, sanatoryjne, klimatyczne), Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową (prowadzenie ośrodka całodobowych pobytów dla dzieci chorych na raka i ich rodzin), Fundacja Gajusz – Hospicjum Domowe dla Dzieci (zakup sprzętu medycznego do hospicjum), Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Wspólna troska” (zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym), Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy (zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz zajęcia rehabilitacyjne dla wychowanków ośrodka), Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir” (turnusy rehabilitacyjne dla podopiecznych), Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (urządzenie placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych). TVP przekazała także środki pieniężne na zabiegi operacyjne oraz zakup specjalistycznych protez kończyn, aparatów słuchowych, pomp insulinowych, infuzyjnych i baklofenowych dla dzieci i młodzieży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reklama Dzieciom po raz czternasty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl