SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklamy tygodnia: Samsung, Plus, ShowMax (wideo)

Tym razem w naszym cotygodniowym zestawieniu najlepszych reklam znalazły się tylko i wyłącznie polskie produkcje. Są to kampanie promujące lodówki Samsung, sieć komórkową Plus i serwis VOD ShowMax.

Article

Plus: Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan z szamanem Szymonem Majewskim

Plus fajnie wykorzystał celebrytów w swojej reklamie, bo w przeciwieństwie do swoich konkurentów nie pokazuje ich jak śpiewają. Robi to w bardziej wyszukany sposób – nawiązuje do scen z programu, w którym Majdanowie razem pojawili się kilka miesięcy temu.

 

W nowej kampanii reklamowej sieci Plus wspólnie z Szymonem Majewskim występują Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan. Spot nawiązuje do udziału Majdanów w programie „Azja Express” w TVN.

Reklama pokazuje, jak Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan odwiedzają Szymona Majewskiego wystylizowanego na szamana. Starają się z nim rozmawiać po angielsku, powtarzając swoje stwierdzenia z niektórych scen z emitowanego jesienią ub.r. w TVN programu „Azja Express”, które szybko stały się popularne w internecie. Z kolei ujęcie, w którym Rozenek-Majdan próbuje sprzątać i hasło „Perfekcyjny duet” nawiązują do prowadzonego przez nią w TVN programu „Perfekcyjna pani domu”. Kampania podkreśla, że w Plusie w ramach oferty Ja+ Abonament można wykupić dwie oferty abonamentowe za 44,99 zł miesięcznie, w których w promocyjnych cenach dostępne są smartfony Huawei. Obaj użytkownicy mogą korzystać z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i nawet czterech miesięcy bezpłatnego abonamentu.

Nowa akcja reklamowa Plusa będzie realizowana w telewizji, radiu, internecie (m.in. w social media), punktach sprzedaży (m.in. na ekranach w sklepach Carrefour) oraz na outdoorze


ShowMax: spot akcji z Ewanem McGregorem
Agencja: Bridge2Fun, PHD, Performance Media.

Całkiem ciekawie i zachęcająco. Zwłaszcza, że głównym motywem kampanii jest pełna, kilkuminutowa wersja „Czerwonego punktu”.

Rusza właściwa odsłona kampanii reklamowej serwisu VoD ShowMax debiutującego właśnie na polskim rynku. Głównym elementem akcji jest 7-minutowa etiuda filmowa „Czerwony punkt” w reżyserii Patryka Vegi z udziałem m.in. Ewana McGregora, Olgi Bołądź, Andrzeja Grabowskiego i Piotra Stramowskiego.

Kampania rozpoczęła się w zeszłym tygodniu od 10-sekundowych spotów teaserowych utrzymanych w konwencji zwiastunów filmu akcji „Czerwony punkt”. W środę została udostępniona polska wersja płatnego serwisu VoD ShowMax i zaczęła się właściwa odsłona akcji. Głównym elementem kampanii jest pełna, 7-minutowa wersja „Czerwonego punktu”, którą można obejrzeć na ShowMax. Główną rolę gra w niej Ewan McGregor, a w pozostałych występują m.in. Olga Bołądź, Andrzej Grabowski, Tomasz Oświeciński i Piotr Stramowski, znani z ostatnich filmów Patryka Vegi, który wyreżyserował spoty do akcji.

 

Motywem przewodnim spotów jest nuda (wynikająca z piekła wyboru, lub niemożności obejrzenia czegoś ciekawego) jako stan emocjonalny generujący niebezpieczne pomysły i popychający do negatywnych w skutkach działań. Odpowiedzią i ratunkiem przed nudą jest ShowMax. W osobnych reklamach Ewan McGregor i Patryk Vega polecają poszczególne kategorie filmowe z oferty ShowMax, m.in. wybrane produkcje sensacyjne. Ogółem na potrzeby akcji przygotowano 38 spotów. W kolejnym etapie akcji, który zacznie się w marcu, weźmie udział Wojciech Smarzowski

W telewizji, kinach i internecie będą emitowane krótsze reklamy (trwające maksymalnie minutę), które zachęcają do odwiedzenia serwisu ShowMax. Działania reklamowe obejmują też outdoor i direct marketing. Kreacją kampanii zajęła się agencja reklamowa Bridge2Fun, a produkcją spotów - dom produkcyjny Opus Film. Za pozyskanie Ewana McGregora do akcji i koordynację współpracy na planie filmowym odpowiadała agencja BSS Group. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy PHD, a działania w internecie wspiera agencja Performance Media. Bridge2Fun pozyskała to zlecenie w przetargu, wygrywając z Brasil i DDB Warszawa. - Ten projekt w pełni wykorzystał potencjał tkwiący w agencji hybrydowej i doświadczenie ludzi, którzy ją tworzą. Połączyliśmy dwa światy, reklamy i sztuki, zacierając granicę między nimi. Dzięki temu ta kampania nie jest już tylko kampanią reklamową. Stworzyliśmy wartościową treść i dzięki temu sięgamy dalej, odpowiadając na zmieniające się potrzeby odbiorców - komentuje Rafał Baran, prezes Bridge2Fun.


Samsung Polska
Agencja: Cheil Poland

Brawo za oryginalność. W dobie cyfrowej rewolucji odręcznie wykonane ilustracje wykorzystane w tej reklamie są swego rodzaju fenomenem.

Agencja Cheil Poland przygotowała dla Samsung Polska kreację kampanii promującej lodówki tej marki, wykorzystując w niej ręcznie wykonane ilustracje. Agencja współpracowała przy niej z Przemysławem Truścińskim.

Na potrzeby wąsko targowanej kampanii powstała spójna linia wizualna, wykorzystana w prasie i internecie. Ilustracje zostały wykonane odręcznie, tworząc przekaz, który ma wyróżniać się w szumie reklam sprzętu AGD. By w pełni wykorzystać potencjał kreacji, Cheil Poland współpracowało ze znanym polskim ilustratorem, Przemysławem Truścińskim.

Linia kreatywna promuje lodówki firmy Samsung. Jak tłumaczą przedstawiciele agencji, komunikacja kategorii AGD wymaga nowego i świeżego podejścia, dlatego kreacja powstała na potrzeby kampanii jest niezwykle charakterystyczna, co ma w bezpośredni sposób przełożyć się na zapamiętywalność przekazu. Za strategię komunikacji odpowiada Rafał Piasecki, koncepcję reklam stworzyli z ramienia agencji Mojca Tirš i Rafał Michałek-Czerepak.

Dołącz do dyskusji: Reklamy tygodnia: Samsung, Plus, ShowMax (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pffff
d*py nie urywa
odpowiedź
User
ojo
A jak tam operator, któremu rozwalono z broni nogę podczas produkcji reklamy Showmaksu? Czy producenci poczuwają się do jakiejkolwiek odpowiedzialności za to, że facet będzie kaleką?
odpowiedź