SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Renata Przemyk nie chce Nagrody Mediów Publicznych. „Ciągle rozpaczam po dawnej Trójce”

Piosenkarka Renata Przemyk poinformowała, że odmawia przyjęcia Nagrody Mediów Publicznych, do której została nominowana w kategorii Muzyka. - Linia programowa mediów publicznych rozmija się z moją linią światopoglądową - uzasadniła.

We wpisie facebookowym Renata Przemyk opisała, na czym polega rozbieżność między jej światopoglądem a linią mediów publicznych. - Różne też mamy spojrzenia na prawa kobiet, tolerancję, sztukę i wolność słowa. Ciągle rozpaczam po dawnej Trójce, która uczyła nas myśleć samodzielnie i ironicznie. Byłam dobrą uczennicą wychowaną na Gombrowiczu, Hašku, Niedźwieckim i Kaczkowskim - wyliczyła.

- Ja bym w oczy sobie spojrzeć nie mogła przyjmując dziś nagrodę od instytucji tak obcej im ideologicznie - stwierdziła.

Piosenkarka przyznała, że jest świadoma, że „być może skończy się na nominacji, w tej sytuacji już na pewno”. - Jednak nie mogłam czekać. W momencie ogłoszenia, rezygnacja z otrzymanej nagrody miałaby mocniejszy wydźwięk. Jeśli jednak nagrody by mi nie przyznano, ciche moje oczekiwanie mogłoby być potraktowane jako nadzieja na otrzymanie a nie chciałabym, żeby pozostał choćby cień wątpliwości - argumentowała.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przemyk zaznaczyła, że „ogromnie miło jest być zauważanym i nagradzanym, zwłaszcza jak się jest artystą niezależnym a nagrodzie towarzyszy spora kwota pieniędzy”.

 

Gala Nagród Mediów Publicznych w TVP

W kategorii Muzyka oprócz Renaty Przemyk nominacje otrzymali dyrygent Łukasz Borowicz oraz kompozytor i multiinstrumentalista Marcin Pospieszalski. Zdecydowało o tym jury, w którym są Piotr Beczała, Józef Skrzek, Krzysztof Herdzin, Katarzyna Moś i Krzysztof Ścierański.

Nagrody Mediów Publicznych obejmują też trzy inne kategorie: Słowo, Obraz i Idea. Tegoroczna gala została zaplanowana w poniedziałek wieczorem w siedzibie Telewizji Polskiej.

Nagrody przywrócono w 2019 roku z inicjatywy Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych.

Dołącz do dyskusji: Renata Przemyk nie chce Nagrody Mediów Publicznych. „Ciągle rozpaczam po dawnej Trójce”

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Brawo!!!
odpowiedź
User
Free
Popieram, Trójka została zmieciona i zastąpiona żenującym poziomem. Trudno nazywać kulturą pieśni weselne, chamskie incydenty i awantury, lobbowanego przez prezeskę Ciechańskiego. Dziwię się artystom, że są w stanie przyjmować nagrody z rąk osób, które ośmieszają media publiczne, przeczą etyce i standardom dziennikarskim.
odpowiedź
User
Tymi
Szanuję. Nie powinno podawać się ręki komuś kto przez skrajne upolitycznienie niszczy kulturę radiową. Rewelacje co do słuchalności mogą sobie między bajki wsadzić. Bełkot jak za ciężkiej komuny.
odpowiedź